Osaühingu likvideerimisega võiks igaüks ise hakkama saada

Lektor: Erik Salur NJORD Advokaadibüroo OÜ vandeadvokaat
NJORD Advokaadibüroo OÜ vandeadvokaat Erik SalurRMP toimetuse koolituse lektor

Raskes majanduslikus olukorras on ettevõtjad sunnitud tegema otsuse, kus tuleb ettevõte likvideerida. NJORD Advokaadibüroo OÜ vandeadvokaat Erik Salur ütleb, et likvideerimine on selline protsess, millega igaüks võiks hakkama saada. “See on seaduses suhteliselt lühidalt kirja pandud ja praktilise poole pealt ei ole ka seal väga keerulist midagi.”

RMP koolitusel “Osaühingu likvideerimine – reeglid ja võimalused” on võetud eesmärgiks näidata puust ja punaselt kogu protsessi, et igaüks saaks ettevõtte lõpetamisega ise hakkama.

“Likvideerimine ei ole kurb lõpp, tegemist on osa ettevõtluse elutsüklist. Eestlastel on millegipärast selline komme, et kui äris midagi välja ei tule ja on vaja ettevõte kinni panna, jäetakse ettevõte riiulile seisma ja välditakse selle likvideerimist,” nendib Salur. “Võibolla on see seotud ka sellega, et meie arenenud e-riik on nii kaugele jõudnud, et igaüks saab 10 minutiga asutada ettevõtte, aga likvideerimine ja lõpetamine võtab aega 7-9 kuud. Kui hakata otsast pihta, siis saad aru, et likvideerimisel enamus aega kulub sellele, et tuleb oodata ja seadusest tulenevalt tähtaegu jälgida, mispealt saab edasi järgmise tegevuse teha. Ja siis jälle ootad.”

Kuidas osaühing lõppeb?

Kogu 120 minutilist koolitust on võimalik tellida ja järelvaadata SIIT.