Kes peavad pakendiarvestust pidama?
Pakendiaruandluse pidamise kohustus tuleb pakendiseadusest, pakendiaktsiisi seadusest ja muudest õigusaktidest ning mis on 2023. aasta 1. maist kõikidele Eesti ettevõtetele alates esimesest maale toodud või turule paisatud kilost kohustuslik. See on ühtlasi ka üks olulisemaid viimasel ajal toimunud pakendiaruandlust puudutavaid seaduse muudatusi. Sellega seoses kadusid siis ära arvestuse pidamise kohustuse turule laskmise alampiirid (100 kg plastpakendit ja 200 kg muust materjalist pakendimaterjali aastas).
Selleks, et paremini mõista, kas ettevõttel on pakendiaruandluse kohustus, tuleks kõigepealt aru saada, kes on pakendiettevõtja. Pakendiseaduse mõistes on pakendiettevõtja isik, kes majandus- või kutsetegevuse raames pakendab kaupa, veab sisse või müüb pakendatud kaupa.
Millised on ettevõtte kohustused?
Eestis on kasutusel tootjavastutuse põhimõte. Selle kohaselt tootja vastutab toote eest alates selle valmistamisest kuni hetkeni, mil tootest tekkinud jäätmed on lakanud olemast jäätmed. Eelkõige tähendab see, et tootja vastutab toodetest tekkinud jäätmete kokku kogumise ja käitlemise eest ja kannab sellega seotud kulud.
See lugu on PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus:
- Ligipääs PRO portaalidele (RMP, Äri, DigiPro, Rikas ja E-kaubandus).
- Üle 2000 raamatupidaja tööks vajaliku jooksvalt ajakohastatud tööriista, juhendi ja nõuande (sealhulgas üle 50 abitabeli).
- RMP toimetuse korraldatud koolitustele soodustus vähemalt 25 eurot.
- Ligipääsu Geeniuse seitsme teemaportaali tasulisele sisule.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigust veebis.
- Ajakirja Digi paberväljaannet. Selle saamiseks saada palun oma aadress aadressile telli@geenius.ee. Paberajakirja saad tellida ainult Eesti aadressile.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.