MS Excel – esimesed sammud

MS Excel on üks populaarsemaid kontoritarkvarasid maailmas. Kui Sul on vaja oma töös luua tabeleid, koguda, võrrelda ja analüüsida erinevaid andmeid, siis on Excel selleks suurepärane abimees. Algtasemel Exceli tundmine aitab väga paljudel ametikohtadel tööga paremini toime tulla ning ta on väärt abimees ka koduse eelarve pidamisel. Exceli algtaseme kursus annab Sulle esmased oskused Excelis toimetamiseks või aitab meelde tuletada juba varem õpitut.

Koolitusel alustatakse Exceli tutvustusest ning õpitakse esialgu tundma töökeskkonda, toimimise loogikat ning peamisi töövahendeid. Kõike õpitut rakendatakse ka kohapeal praktikasse, täites nii ühiselt kui ka iseseisvalt erinevaid harjutusi. Koolituse käigus saab õppija praktilised oskused, kuidas igapäevaselt elementaarsel tasemel tabelitega tööd teha. Koolitus on eelduseks Exceli edasijõudnute koolituse läbimisele.

Eesmärk

Anda vajalikud algteadmised ja praktilised oskused Exceli tabelitega töötamisel, omandada peamised oskused Exceli lihtsamate funktsioonide kasutamisel. Eesmärk on võimaldada peale koolituse läbimist iseseisvalt Excelis tööd teha, samas ka juba tehtavat tööd efektiivsemaks ja kiiremaks muuta. Osalejad saavad läbi praktiliste harjutuste oskused tabelite koostamiseks, andmete sisestamiseks ja vormindamiseks. Õpitakse tundma lihtsamate valemite ja funktsioonide kasutamist. Samuti on koolituse eesmärgiks tutvustada uusi ja põnevaid meetodeid, muid kasulikke töövahendeid ja erinevaid nippe-trikke igapäevatöö lihtsustamisel.

Sihtgrupp

Kõik, kellel on arvuti kasutamise kogemus ja kes soovivad tundma õppida tabelarvutuse programmi MS Excel võimalusi; harjutada nippe ja trikke, mis aitavad säästa aega ja vaeva ning suurendada töö efektiivsust.

Koolitusel osalemise eelduseks on esmased arvutikasutamise oskused. Kasuks tuleb arvuti ja hiire kasutamise kogemus, interneti kasutamine jne. Eelnev kogemus Exceli kasutamisel ei ole vajalik. Sobib hästi ka kõigile neile, kellel on varasem töötamise kogemus, kuid on pikalt Excelist eemal olnud.

Koolituse edukal läbimisel osaleja:

 • tunneb Exceli töökeskkonda ja peamisi töövõtteid;
 • oskab luua uut faili ja avada olemasolevaid;
 • oskab luua uut töölehte, sisestada ja vormindada andmeid;
 • tunneb erinevaid andmetüüpe, oskab lisada ja eemaldada vormindust;
 • oskab luua lihtsamaid tabeleid ja kasutada valmis tabeleid;
 • oskab tabeleid kujundada ja vormindada;
 • oskab luua valemeid ja kasutada AutoSum funktsioone;
 • oskab koostada ja muuta diagrammi;
 • oskab lehekülge seadistada ja teostada korrektselt tabelite väljatrükki.

Teemad ja ajakava

10.00-15.45

 • Sissejuhatus Excelisse. Üldteadmised ja töökeskkonna tutvustus. Töö töölehtedega ja lahtritega. Andmete sisestamine, muutmine ja salvestamine. Erinevate andmetüüpide tutvustamine ja töösse rakendamine, lahtrite vormindamine ja kategooria valimine. Vormingute eemaldamine.
 • Lahtrite kujundamine ja vormindamine. Tabeli loomine ja vormindamine automaattabelina, lihtsamad andmekujunduse tehnikad.
 • Arvutamine ja funktsioonid. Valemite koostamine (jagamine, korrutamine, liitmine, lahutamine) ja kopeerimine, lahtri aadresside kasutamine arvutustes. AutoSum funktsioonide kasutamine.
 • Tabelis olevate andmete sorteerimine ja filtreerimine. Automaatfilter ja kohandatud filter. Paanide külmutamine ja töölehe lõikamine (Split).
 • Lihtsamate diagrammide kasutamine ja kujundamine. Andmete lisamine diagrammi. Diagrammi tüübi muutmine ja kustutamine.
 • Lehekülje seadistamine – suuruse ja suuna muutmine, päiste ja jaluste lisamine, leheküljenumbrite lisamine.
 • Töölehtede ja tabelite printimine. Printimise eelvaade, kohandamise valikud, lehekülje häälestus, salvestamine PDF-ks.

Koolituse maht on 18 akadeemilist tundi.

Toimumise aeg: 05. - 07.08.2024, kell 10.00-15.45

Koolitus on praktiline, kus õppimise käigus rakendatakse koheselt omandatud teadmisi harjutusülesannete lahendamisel.

Koolitusel võimalik osaleda ka veebi vahendusel. Registreerimisel palun lisada vastav märge lisainfosse.

Osavõtutasu

 • 349 EUR+ km = 425,78 EUR

Hind sisaldab klassikoolitust; õppematerjale; koolitaja konsultatsiooni õpitud teemade kohta e-posti teel pärast koolitust; tunnistust. 

Lektor

Jaan Vaabel

Jaan Vaabel koolitaja (Microsoft Office, vabavaraline kontoritarkvara, operatsioonisüsteemid)

Jaani koolitajakarjäär sai alguse juba 2003. aastal. Tema peamisteks koolitusvaldkondadeks on Microsoft Office põhiprogrammid (Excel, Word, PowerPoint, Outlook, Access ja OneNote), aga samuti vabavaralised kontoritarkvara lahendused (OpenOffice, LibreOffice). Lisaks jagab Jaan meelsasti kogemust, kuidas hästi esineda.

Jaani võib ilma kahtluseta nimetada Eesti parimaks Office´ i koolitajaks, sest lisaks laialdastele teadmistele ja oskustele on ta klassi ees alati energiline, positiivne, hea huumorimeelega ja abivalmis. Ta suudab õppijate probleeme ja muresid näha just nende vaatepunktist ning tänu sellele suudab ta väga hästi koolitusteemat lahti rääkida ja selgeks teha, kasutada õiget tempot, rääkida asjadest lihtsalt ja arusaadavalt. Jaan on oma õppijate jaoks alati olemas, püüab neid täiendavalt motiveerida ja julgustab ise proovima.

Lisainfo

 • Vajadusel tasuta korduskoolitus kui tunned, et mõni oskus vajab täiendamist või pidid endast mittesõltuvatel põhjustel koolituse katkestama.
 • Sooje jooke koos küpsistega (klassikoolitusel).
 • Lõunasööki igal koolituspäeval (klassikoolitusel).
 • Tasuta parkimist (lisa kell autoaknal nähtavale kohale ning koolituskeskusesse jõudes registreeri parkimine meie parkimissüsteemis).
 • Nordic Koolitus OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

Registreerimine

Piletid

Vali pilet ja märgi osalejate arv Hind Osalejate arv
Osavõtutasu 349 € + km 425,78 €

Arve info

Pane tähele!

Peale koolitusele registreerumist saadetakse Teie e-posti aadressile broneeringu kinnitus andmete edastamise kohta. Seejärel võtab koolitaja Teiega ühendust ja saadab üritusel osalemiseks arve.

Märksõnad: ,

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll