Kasulikud lood maksudest ja projektide finantseerimisest

ettevõtlus ettevõtja maksud
Foto: Depositphotos
PRO tellijale

Sorainen Advokaadibüroo energiavaldkonna töögrupi korraldatud ärihommikul lahati puhta energia projektide rahastamise teemasid. Arutati, millised on riigi plaanid taastuvenergia projektide toetamisel, mida arvestada Power Purchase Agreement tüüpi lepingute sõlmimisel, millised on erinevad võimalused finantseeringu kaasamiseks, samuti mida pangad tahavad projektide puhul näha.

Kuidas maksud võivad projektide finantseerimisel üllatada?

Esimene lugu rääkis sellest, kuidas võlakirja väga vabad lunastamise ja intressi maksmise tingimused võivad tekitada küsimuse, kas intressimakset tuleb hoopis maksustada kui dividendi. Hübriidvõlakirjad on muutumas üha populaarsemaks. Nende tunnuseks on emitendi suurem vabadus otsustada, millal investorile makseid teha. See omakorda annab võlakirjale omakapitali tunnused, raamatupidamisreeglite järgi võibki see kvalifitseeruda omakapitaliinstrumendiks.

Probleem tekib sellest, et intressimakseid ja omakapitali väljamakseid (dividendid või omakapitali vähendused) maksustatakse täiesti erinevalt. Intresside puhul riik tavaliselt maksutulu ei saa, samas dividendide maksmisel saab riik pea alati korjata tulumaksu. Seetõttu on laenuinvesteerimine investorile ka maksude vaatest odavam kui osanikuks olemine. Kuigi küsimus leidis oma lahenduse läbi tõdemuse, et dividendi saab maksta vaid formaalselt osanikele ning võlakirjainvestorid kindlasti ei ole osanikud, siis ei saa öelda, et see küsimus oleks leidnud oma selge ja lõpliku lahenduse. Seega tasub emitendil olla ettevaatlik, kui ta hübriidvõlakirju disainib.

See lugu on PRO tellijatele.

Logi sisse või vormista tellimus hinnaga 3 € kuu:

Tutvumishind!

PRO 1 kuu (pikenev)

  • Ligipääs PRO portaalidele (RMP, Äri, DigiPro, Rikas ja E-kaubandus).
  • Üle 2000 raamatupidaja tööks vajaliku jooksvalt ajakohastatud tööriista, juhendi ja nõuande (sealhulgas üle 50 abitabeli).
  • RMP toimetuse korraldatud koolitustele soodustus vähemalt 25 eurot.
  • Ligipääsu Geeniuse seitsme teemaportaali tasulisele sisule.
  • Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigust veebis.
  • Ajakirja Digi paberväljaannet. Selle saamiseks saada palun oma aadress aadressile telli@geenius.ee. Paberajakirja saad tellida ainult Eesti aadressile.

26.99 € 3 € / kuu

Maksad esimesel kuul 3 €. Prooviperioodi järel jätkub tellimus hinnaga 26,99 € kuus. Soodushinnaga pakkumist saad kasutada ühe korra. See on automaatselt pikenev püsitellimus, mille saad igal ajal tühistada. Juhul kui kasutad tellimuse vormistamiseks mobiilimakset, lisandub hinnale 0,32€ teenustasu.

Tellija andmed

Sellise registrikoodiga ettevõtet ei leitud
Sisesta korrektne e-maili aadress
Sisesta korrektne mobiiltelefoninumber
Paroolid ei kattu
Tellimiseks nõustuge veebilehe kasutustingimustega
Maksan pangakaardiga Logi sisse
Sisesta SMS'ga saabunud PIN-kood

Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll