RMP.ee maksuskoop 22.-28. mai

Maksuskoop

Iga minutiga, mis oled pahane, kaotad kuuskümmend sekundit õnnest.
R. W. Emerson

Maikuu selgroog on murtud.

Kui täna, 22. mail käibedeklaratsiooni ja VD aruande ära esitate ning maksu ka lisaks tasute ning aktsiisikaupade käitlejad nendele lisaks veel ka vastavalt alkoholi-, tubaka- ja/või kütuseaktsiisi tasuvad ja deklaratsiooni esitavad, siis võiks ju isegi n-ö põlve sirgu lasta ja kaunist saabunud suveilma nautida.

Aga ei saa, sest pisut vähem kui pooleteise kuu pärast peab aastaaruanne koostatud, kinnitatud ja esitatud olema. Seega kulub raamatupidajal või audiitoril kogu igapäevatööst üle jääv aur aruande või aruannete kallal nokitsemisele.

Neljapäeval, 25. mail tähistatakse rahvakalendri järgi urbanipäeva. Arvamuse kohaselt lõppeb öökülmade aeg ja võib alustada külmaõrnade taimede istutamist. Nii, et näpud mulda!

Pühapäeval, 28. mail tähistatakse nelipühade 1. püha, mis on riigipüha ja puhkepäev. Riigipühal tehtav töö tasustatakse kahekordsest.

Rahvakalendris kannavad nelipühad ka suvistepühede nimetust. Nelipühad on liikuv püha ja seitsmes pühapäev pärast ülestõusmispüha ning on kiriku sünnipäev. Nelipühade liturgiline värv on katoliku, luteri ja anglikaani kirikus tavapäraselt punane, õigeusu kirikutes reeglina roheline.

Kena kevadet!

Märksõnad: