RMP maksuskoop 1.-7. juuli

RMP lauakalender juuli 2024
Pilt: RMP Lauakalender 2024

Puhkuste hooaeg on alanud. Päike sirab taevas ja numbrid on kõrged. Päikesekiirgusest tingitud terviseohud tasub teadmiseks võtta. Tea, et päikesepõletuse puhul muutub nahk punaseks ja tundlikuks. Päikeseallergia korral aga on tegemist haigusega, mille korral reageerib inimese immuunsüsteem päikesekiirte toimele. Päikesekiired ise allergeenid ei ole, allergiasümptomite avaldumist põhjustavad hoopis ained, mida keha ultraviolettkiirguse mõjul sünteesib. Seega, tasub vältida keskpäevast päevitamist ja kasutada päikesekaitsetooteid.

Esmaspäeval, 1. juulil algab heinakuu, niidukuu, putkekuu, milles on 31 kalendripäeva. Töötades esmaspäevast reedeni on tööpäevi 23 ja töötunde 184.

Esmaspäeval, 1. juulil esitatakse tähtaegselt majandusaasta aruanne, kui majandusaasta lõppes 31.12.2023.

Mittetulundusühingud olles saanud kingitusi, annetusi ja/või muid tulusi, esitavad 2023. aasta kohta deklaratsiooni INF 9. Loe lisaks…

Heinamaarjapäev, 2. juuli on üks piksega seotud püha, mille järel algas suurem heinategu. Kel võimalus heinateol osaleda, siis tasub seda võimalust kasutada. Hea vaheldus.

Neljapäeval, 4. juulil tähistatakse rahvusvahelist ühistute päeva.

Reedel, 5. juulil väljastatakse isiku nõudmisel omakapitalist tehtud väljamaksete, äriühingute ühinemisel või jagunemisel üleantud õiguste ja dividendide tõend vormil TD.

Pühapäeval, 7. juulil tähistatakse šokolaadipäeva ja tõerääkimise päeva. Head šokolaadi nautides tasub alati tõtt rääkida.

Märksõnad:

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll