RMP maksuskoop 8.-14. juuli

Maksuskoop

Puhkus kuulub töö juurde, nagu laud silmade juurde.
Rabindranath Tagore

Suurepärane suvi, mis oma soojakraadide ja mõnusalt jahutava mereveega lausa sunnib puhkama. Töökultuur vajab mõtestamist ja ka harjutamist, sest puhkuse tähtsusest aru saamine võtab aega.

Kuigi on puhkuste kõrghooaeg, siis raamatupidajatel on töid ja toimetusi, mis tahavad endiselt tegemist.

Kolmapäeval, 10. juulil deklareeritakse ja tasutakse juunis tehtud väljamaksetelt:

  • kinni peetud tulumaks,
  • arvestatud sotsiaalmaks,
  • erisoodustustelt makstav tulu- ja sotsiaalmaks,
  • erijuhtudel makstav tulumaks ning
  • töötuskindlustusseaduse alusel makstavad kindlustusmaksed ja
  • kohustusliku kogumispensioni maksed.

Juunis aktsionäridele ning osanikele tasutud dividendide ja muude kasumieraldiste kohta esitatakse INF1 ning tasutakse tulumaks välja makstud dividendisummalt.

Samuti tuleb deklareerida mitteresidendile tehtud väljamakse suurus ning tasuda sellelt tulumaks.

Kui aga juunis väljamakseid ei tehtud, siis pole vajadust seda deklaratsiooni nullidega esitada. Seega deklaratsiooni esitamise asemel saab nautida kaunis päeva.

Tonnaažikorra rakendaja (residendist äriühing) maksab tonnaažikorra alusel saadud tulult tulumaksu maksudeklaratsiooni TSD lisa 8 alusel.

Kolmapäeval on ka märtrina hukatud seitsme venna mälestuspäev, mille järgi päeva seitsmevennapäevaks nimetatakse ja millega ilmaenne seotud on, mis tähendab, et kui sel päeval päikest nõnda palju on, et hobusemees ratsu selga hüpata jõuab, siis seitse nädalat ikka päikest paistmas näha võib.

Laupäeval, 13. juulil tähistatakse rahvakalendri järgi karusepäeva ehk maretapäeva või künnipäeva, mis on kesksuve püha. Päevad on läinud päevakäänakust saati kukesammu võrra lühemaks ja kätte on jõudmas aasta kõige kuumem aeg. Iga suvi on küll oma nägu, kuid küllap see tarkus keskeltläbi paika peab.

Vanarahva kombe kohaselt pidi sel päeval adra rukkipõllule välja ajama. Sõna “karus” nimelt tähendavat Lääne-Eesti murdekeeli ka sööti või söödimaad. Omal ajal arvati, et karusepäev on see kõige parem aeg rukkiussi tõrjumiseks ja selle tarvis pidi kasvõi ühe vao põllumaasse sisse ajama.

Pühapäeval, 14. juulil tuleb täita oma Intrastati aruande esitamise kohustus neil, kellelt statistikaamet seda ootab. Ja seda nii kauba soetamise kui ka lähetamise kohta.

Pühapäevaga lõpeb ka suvekampaania RMP lugemisõiguse tellimiseks. Kes veel kahtleb, sel tasub kiirustada.

Päikeselist nädalat!

Märksõnad:

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll