Alates 1. jaanuarist 2025 hakkab kehtima Eesti majanduse tegevusalade klassifikaatori (EMTAK) uus versioon EMTAK 2025, mis on Eesti kohandustega versioon Euroopa tegevusalade klassifikaatorist NACE. Nimetatud kuupäevast alates tuleb ettevõtjatel uue ühingu asutamisel või majandusaasta aruande esitamisel valida tegevusala juba uuest EMTAKist.
Kuni 31. detsembrini 2024 on kasutusel EMTAK-i varasem versioon ehk EMTAK 2008. Äriregistri keskkondades uueneb EMTAK 1. jaanuarist 2025, mil hakkab kehtima uus täpsustatud versioon.
Klassifikaatori kolimise tulemusel muutus mugavamaks nii erinõuete nägemine, tegevusalade struktuurist otsimine kui ka sarnaste tegevusalade võrdlemine, et õige koodi kasuks otsustada. Lisaks oskab uus EMTAK mäletada kasutaja viimatisi otsinguid ja hoiab neid nähtaval kohal, et vajadusel selgitavat infot kiiresti leida.
Uuendatud klassifikaatoris saab varasemaga võrreldes olema suurimaks täienduseks vahendusteenuste eraldamine, millest on puudust tuntud. See tähendab, et kui senises klassifikaatoris on rajatiste ehitus ja ehitustööde vahendus ühe koodi all, siis järgmisest aastast on vahendusteenusel eraldi tegevusala kood.
Samuti ei eristata edaspidi digitaalseid ja muid kanaleid, mis lihtsustab õige tegevusala leidmist.
Registreeritud ettevõtjate puhul jäävad uue EMTAKi kehtima hakkamisel tegevusalad registris samaks. Nende korrigeerimine toimub järkjärgult vastavalt 2024. aasta majandusaasta aruannete esitamisele, millega koos teatavad ettevõtjad oma põhitegevusala. Ka sel juhul ei puuduta muudatused kõiki ettevõtjaid, sest teatud tegevusalade koodid ei muutugi. Siiski tasub pöörata tähelepanu tegevusala nimetustele ja sisule, sest kood võib küll olla jäänud samaks, kuid tegevusala sisu ja/või nimetus muutunud.
Ettevõtjad iseseisvalt ei saa oma tegevusala registris muuta. Tegevusala saab teatada üksnes majandusaasta aruandega, milles on välja toodud müügitulu jaotusest tulenevad tegevusalad.
EMTAK on aluseks tegevusala määramisel, mis on omakorda oluliseks allikaks erineva valdkonnastatistika tootmisel. Samuti võimaldab tegevusaladesse liigendamine rahvusvahelist võrreldavust vastava valdkonna sees.