Miks osta palgaarvestust teenusepakkujalt? 

Mitte ainult palgaarvestuse küsimused ei vaja lahendamist, vaid ka protsesside efektiivsemaks muutmine on vajalik.Foto: Shutterstock

Tänapäeval tundub Eestis palgaarvestus lihtne ja automatiseeritud. See vastab tõele, kui töötajad on töölepinguga, täiskoormusega, ei haigestu, ei soovi puhkust võtta jne. Tegelikkus on aga erinev ja ettevõtted seisavad igapäevaselt silmitsi erinevate probleemidega, mis lihtsa palgakalkulaatori või Exceliga lahendatavad ei ole. 

Põhjuseid, miks küsida professionaalidelt abi, on mitmeid. Mitte ainult palgaarvestuse küsimused ei vaja lahendamist, vaid ka protsesside efektiivsemaks muutmine on vajalik. Leinonen teenusejuht Külli Kink on toonud välja mõned aspektid, miks kaaluda raamatupidamisettevõtte teenuseid. 

  • Aja kokkuhoid – väiksemates ettevõtetes tehakse raamatupidamises palju manuaalset käsitööd, mis võtab tegelikult rohkem aega, kui on mõistlik kulutada. Raamatupidamisettevõte suudab pakkuda teenuseid palju optimeeritumalt, sest iga tegevus on läbi mõeldud ja võimalikult palju on automatiseeritud spetsiaalsete programmidega. 
  • Vigade elimineerimine – palgaarvestus on lihtne, kui keegi ei puhka ega ole kunagi haige. See aga ei ole reaalsus ja arvestada tuleb erinevate aspektidega, kui on väiksemgi kõrvalekalle tavapärasest töörežiimist. Üksikisikust raamatupidajal ei pruugi olla piisavalt kogemust ja laialdasi teadmisi, et iga olukorda lahendada. Tiimi puhul on aga tagatud suur teadmiste baas, mis teeb lahenduste leidmise lihtsamaks. 
  • Ületundide automaatne arvestamine – kui töötaja teeb ületunde, võib teatud ettevõtetes olla raske määratleda, kuidas ja kui palju peaks sellisel juhul palgaarvestus toimima. Professionaalsel ettevõttel on olemas oskused, et suunata klienti spetsiaalse tööajaarvestuse tarkvara integreerimisel. See aitab tagada informatsiooni, kus täpne töötundide arv jookseb automaatselt raamatupidamissüsteemi.  
  • Korrektsed kinnipidamised – olenevalt majandustegevusest on mitmetel ettevõtetel kokkupuuted kohtutäituritega. Eestis on kinnipidamiste arvestamine keeruline ja raskesti hoomatav, mistõttu raamatupidamisettevõte saab aidata ja teostada neid korrektselt. 
  • Palgainfo korrektne edastamine – automatiseeritud raamatupidamine võimaldab saata töötajatele korrektse palgainfo, kus on näha väljamakstava palga kujunemine. Lihtsamad küsimused, nagu näiteks, miks on palk erinev haiguslehel viibides, on ennetatavad, kui töötajatel on olemas täpne info. Lisaks on võimalik saata palgainfo krüpteeritult ehk töötaja näeb seda ainult parooliga. 
  • Isikuandmete turvalisus – kui ettevõttes on üks või kaks raamatupidajat, on kogu tundlik palgainformatsioon nende valduses. Soetades palgaarvestusteenuse väljastpoolt on aga tagatud anonüümsus ja konfidentsiaalsus. See on eriti oluline suurtele välismaa ettevõtetele, kes sisenevad Eesti turule.  
  • Koostöö spetsialistidega – mitte ainult palgaarvestuses ei pruugi tekkida küsimusi, vaid ka juriidilistes küsimustes. Seaduste muutumisel on tihti keeruline end kurssi viia ja mõista, mida see tähendada võib. Selle jaoks on Leinonenis olemas nõustamisosakond, kes keeruliste küsimuste ja muudatuste korral alati nõu saab anda.  
  • Korrektsed töötasud ja maksud – uuendused ja probleemide lahendused on olulised, aga kõige tähtsam on see, et palgates raamatupidamisettevõtte, saab olla kindel, et töötasud ja maksud on korrektselt teostatud. Selle tagab igakuine pidev teadmistepagasi laiendamine ja suuremahuline klientide haldamine. Kuna Leinonenil on pikaajaline kogemus, leitakse igale küsimusele alati vastus.  

Leinonen on tegutsenud üle 30 aasta ja suur kogemus on taganud rahvusvahelise edu. Pühendunud raamatupidamistiim saab aidata palgaarvestuse ja raamatupidamisega. Lisaks on olemas nõustamisosakond, mis tegeleb juriidiliste maksuküsimustega. 

Küsimuste korral võta ühendust kontakt@leinonen.ee