Kaubanduskoja ettepanekud tööõiguse paindlikumaks muutmiseks

PRO tellijale

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium tuli hiljuti välja töölepingu seaduse muutmise seaduse eelnõuga, mis annab tööandjale ja töötajale teatud juhtudel võimaluse sõlmida paindliku tööaja kokkulepe ning lubab tööandjal rakendada graafikuga töötaja osas teatud juhtudel lühemat iganädalast puhkeaega. Koja hinnangul on plaanitavad muudatused samm õiges suunas, kuid ei taga siiski töösuhte osapooltele piisavat paindlikkust.

Eelnõu annab tööandjale ja töötajale võimaluse sõlmida paindliku tööaja kokkulepe, mille kohaselt jaguneb tööaeg kokkulepitud töötundideks ja lisatundideks, kusjuures lisatunde ei loeta ületundideks. Näiteks lubab eelnõu pooltel kokku leppida, et töötaja töötab 20–30 tundi nädalas, kusjuures töötaja peab nädalas töötama vähemalt 20 tundi, kuid ta võib kokkuleppel tööandjaga töötada lisaks veel kuni 10 tundi, mida ei loeta ületunnitööks. Kehtiv töölepingu seadus ei luba sellist kokkulepet sõlmida.

Paindliku tööaja kokkuleppe tingimusi tuleb muuta leebemaks

Paindliku tööaja kokkuleppe sõlmimiseks näeb eelnõu ette mitmeid tingimusi. Üheks kitsendavaks tingimuseks on see, et tööandja võib sellise kokkuleppe sõlmida üksnes töötajaga, kes omandab põhi-, kesk- või kõrgharidust; kes on vanaduspensioniealine või jäänud ennetähtaegsele vanaduspensionile; kes on vähenenud töövõimega või kellele on paindliku tööaja kokkuleppe sõlmimise võimalus ette nähtud kollektiivlepingus.

See lugu on PRO tellijatele.

Logi sisse või vormista tellimus hinnaga 3 € kuu:

Tutvumishind!

PRO 1 kuu (pikenev)

  • Ligipääs PRO portaalidele (RMP, Äri, DigiPro, Rikas ja E-kaubandus).
  • Üle 2000 raamatupidaja tööks vajaliku jooksvalt ajakohastatud tööriista, juhendi ja nõuande (sealhulgas üle 50 abitabeli).
  • RMP toimetuse korraldatud koolitustele soodustus vähemalt 25 eurot.
  • Ligipääsu Geeniuse seitsme teemaportaali tasulisele sisule.
  • Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigust veebis.
  • Ajakirja Digi paberväljaannet. Selle saamiseks saada palun oma aadress aadressile telli@geenius.ee. Paberajakirja saad tellida ainult Eesti aadressile.

26.99 € 3 € / kuu

Maksad esimesel kuul 3 €. Prooviperioodi järel jätkub tellimus hinnaga 26,99 € kuus. Soodushinnaga pakkumist saad kasutada ühe korra. See on automaatselt pikenev püsitellimus, mille saad igal ajal tühistada. Juhul kui kasutad tellimuse vormistamiseks mobiilimakset, lisandub hinnale 0,32€ teenustasu.

Tellija andmed

Sellise registrikoodiga ettevõtet ei leitud
Sisesta korrektne e-maili aadress
Sisesta korrektne mobiiltelefoninumber
Paroolid ei kattu
Tellimiseks nõustuge veebilehe kasutustingimustega
Maksan pangakaardiga Logi sisse
Sisesta SMS'ga saabunud PIN-kood

Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll