Kestlikkusaruandluse audiitorkontroll vajab kestlikkusvandeaudiitoreid

PRO tellijale

28. mail saatis Rahandusministeerium taas kooskõlastusringile raamatupidamise seaduse ja teiste seaduste muutmise eelnõu, mis tähendab, et kestlikkusaruandluse audiitorkontrolliks tehtavad seadusemuudatused on endiselt läbirääkimiste järgus.

Audiitortegevuse seaduse üks suuremaid muudatusi näeb ette, et kui audiitortegevuse seaduse väliselt, suhtluses avalikkuse ja klientidega, on ja jäävad kõik tänased vandeaudiitorid ka edaspidi vandeaudiitoriteks, siis seaduse spetsiifilisel tasemel hakatakse tulevikus eristama kahte tüüpi vandeaudiitoreid – finantsvandeaudiitoreid ja kestlikkusvandeaudiitoreid. Kõik tänased vandeaudiitorid on selle liigituse järgi finantsvandeaudiitorid, kuid kõigil on võimalus saada ka kestlikkusvandeaudiitoriks, läbides selleks Audiitorkogu poolt läbiviidav vastav koolitus.

Tulevikus, peale seaduse jõustumist, on uutel tulijatel võimalik saada vandeaudiitoriks ja seega Audiitorkogu liikmeks, läbides vaid kestlikkusvandeaudiitori eksamimoodulid. Kestlikkusvandeaudiitori kutse annab õiguse viia läbi kestlikkusinformatsiooni audiitorkontrolli, samas kui finantsvandeaudiitori kutse annab õiguse viia läbi kõiki seniseid vandeaudiitori töövõtte (sh raamatupidamise aastaaruande audiitorkontrolli). Need tänased (ja tulevased) audiitorid, kes omandavad mõlemad kutsed, võivad kõiki töövõtte läbi viia – seda muidugi vaid läbi audiitorettevõtja.

See lugu on PRO tellijatele.

Logi sisse või vormista tellimus hinnaga 3 € kuu:

Tutvumishind!

PRO 1 kuu (pikenev)

  • Ligipääs PRO portaalidele (RMP, Äri, DigiPro, Rikas ja E-kaubandus).
  • Üle 2000 raamatupidaja tööks vajaliku jooksvalt ajakohastatud tööriista, juhendi ja nõuande (sealhulgas üle 50 abitabeli).
  • RMP toimetuse korraldatud koolitustele soodustus vähemalt 25 eurot.
  • Ligipääsu Geeniuse seitsme teemaportaali tasulisele sisule.
  • Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigust veebis.
  • Ajakirja Digi paberväljaannet. Selle saamiseks saada palun oma aadress aadressile telli@geenius.ee. Paberajakirja saad tellida ainult Eesti aadressile.

26.99 € 3 € / kuu

Maksad esimesel kuul 3 €. Prooviperioodi järel jätkub tellimus hinnaga 26,99 € kuus. Soodushinnaga pakkumist saad kasutada ühe korra. See on automaatselt pikenev püsitellimus, mille saad igal ajal tühistada. Juhul kui kasutad tellimuse vormistamiseks mobiilimakset, lisandub hinnale 0,32€ teenustasu.

Tellija andmed

Sellise registrikoodiga ettevõtet ei leitud
Sisesta korrektne e-maili aadress
Sisesta korrektne mobiiltelefoninumber
Paroolid ei kattu
Tellimiseks nõustuge veebilehe kasutustingimustega
Maksan pangakaardiga Logi sisse
Sisesta SMS'ga saabunud PIN-kood

Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll