Finantsinspektsioon andis kolmapäeval krediidiasutuse tegevusloa AS-ile DNB Liising, äriühingu uueks nimeks saab lähitulevikus AS DNB Pank.
DNB Panga alla koondatakse nii DNB liisingu kui panga tegevus, teatas inspektsioon. Praegu Eesti pangandusturul filiaalina tegutseva Bank DNB A/S Eesti filiaali suhtes algatatakse pärast ettevõtte üleandmist AS-ile DNB Pank likvideerimismenetlus.
DNB Eesti teatel on suurim muudatus DNB jaoks jätkamine filiaali asemel kohaliku pangana. Samuti on oluliseks sammuks panga ja liisingu tegevuste viimine ühte juriidilisse organisatsiooni eesmärgiga pakkuda klientidele rohkem võimalusi ning parimat teenindust, märkis DNB oma teates.
Klientidele ja koostööpartneritele ei too muudatus panga kinnitusel kaasa lisakohustusi. Kõik Bank DNB A/S Eesti filiaali ja AS DNB Liisingu sõlmitud lepingud ja neist tulenevad õigused ja kohustused võtab septembri algul üle DNB Pank. DNB jätkab tavapärast klientide teenindamist nii panga kui ka liisingu poolel.
Finantsinspektsiooni poolt välja antud krediidiasutuse tegevusluba annab õiguse avalikkuselt kaasata hoiuseid ja muid tagasimaksmisele kuuluvaid rahalisi vahendeid ning klientide hoiustele rakendub Eesti hoiuste tagamise skeem. Eestis tegutsevate pankade filiaalides olevad hoiused on tagatud panga emamaa hoiuste tagamise skeemiga.
DNB Liisingu aktsiakapitali suurus on 9,38 miljonit eurot. Otsene oluline osalus äriühingus, mille nimeks saab DNB Pank, kuulub sajaprotsendiliselt Norras asuvale krediidiasutusele DNB Bank ASA, mille ainuaktsionär on Oslo börsil noteeritud ettevõte DNB ASA. DNB ASA-s omab suurimat, 34 protsendi suurust osalust Norra valitsus.
Krediidiasutuse tegevusloa saanud äriühingu nõukogu esimeheks saab Norra kodanik Terje Turnes ja nõukogu liikmeteks Norra kodanikud Atle Nicolai Knai, Ola Landmark, Olaf Tronsgaard ja Tony Samuelsen. Juhatuse esimeheks on plaanis valida Hans Pajoma ja juhatuse liikmeteks Jaan Liitmäe ning Hannu Saksala.
Pajoma sõnul on muudatuse üheks eesmärgiks ühtsustada organisatsiooni struktuurid DNB Läti ning DNB Leedu pankadega, kes tegutsevad iseseisvate juriidiliste isikutena, mitte filiaalidena.
"Teine põhjus on see, et tegutsedes iseseisva pangana Eesti turul Eesti klientide heaks, saame rohkem keskenduda klienditeeninduse kvaliteedi tõstmisele ning samuti oma kasvuambitsioonide ellu viimisele. DNB tugev kapitalipositsioon tagab klientidele kindlustunde," lisas Pajoma.
Selle aasta aprilli seisuga on DNB Panga osa Eesti pangandussektori ettevõtluslaenude turust 4,6 protsenti. Möödunud aasta lõpu seisuga kuulub DNB Liisingule 8,1 protsenti liisinguturust, pakkudes liisingteenuseid nii sõiduautode, veokite kui seadmete liisijatele.
Lisaks liisingu- ja pangateenustele pakub DNB ka kindlustusmaakleri teenuseid OÜ DNB Kindlustusmaakler kaudu.