Riik pikendas tänavu eriolukorra tõttu majandusaasta aruannete esitamise tähtaega 31. oktoobrini; algseks tähtajaks ehk juuni lõpuks on aruanded esitanud 35 protsenti ühingutest, kirjutab rahvusringhääling ERR.
Registrite ja infosüsteemide keskuse (RIK) andmetel oli mullu 7. juuliks esitanud 2018. aasta eest majandusaasta aruanded 120 678 ühingut. Aruandekohuslasi oli toona 223 874, mis tähendab, et tähtajaks esitas aruande 53 protsenti.
Sellel aastal oli teisipäeva õhtuks 2019. aasta eest esitatud 82 976 majandusaasta aruannet. Tänavu on aruandekohustuslaste prognoos, kel on kohustus majandusaasta aruanne registrile esitada, 231 608.
See tähendab, et 2020. aastal on aruande juuni lõpuks esitanud ligikaudu 35 protsenti ühingutest.
RIK-i teatel ei ole tänavu aruannete esitajatel tavapärasest rohkem muresid. Juunis, mil on kasutajatel aruannete esitamise kohta kõige enam küsimusi aastas, oli tänavu eelmise aastaga võrreldes pöördumisi seitse protsenti vähem.
Tänavu otsustas riik maikuus pikendada eriolukorra tõttu majandusaasta aruannete esitamise tähtaega sügiseni, samas peavad aruandekohustusega ettevõtjad statistikaametile esitama vajalikud andmed siiski juuni lõpuks.
Statistikaamet peatas ettevõtjatele vastu tulemiseks sunniraha kohaldamise 1. augustini.
Juuni lõpus teatas rahandusministeerium, et on tellinud uuringu, et selgitada välja majandusaasta aruannete esitamata jätmise ning hilisema esitamise põhjused ja mõjud.