Enamus töötajaid on tööl läbipõlenud

CV-Online värske uuring toob välja, et 78 protsenti eestimaalastest on viimase kuue kuu jooksul kogenud tööstressi ning 72 protsenti on tööl läbipõlenud. Võrreldes uuringu tulemusi 2021. aasta tulemustega on tööstressi tase tõusnud seitse protsenti.

Uuringus selgus, et töötajad tunnevad, et kollektiivis väärtustatakse töötajaid erinevalt ning ebaõiglaselt –

  • 27 protsenti tundis nii mõnikord,
  • 23 protsenti tihti ning
  • 11 protsenti igapäevaselt.

Tööst tulenev stress mõjutab negatiivselt töötajate suhteid sõprade ja perega. Negatiivselt laseb oma suhteid mõjutada tööstressil igapäevaselt 20 protsenti vastanutest, tihti teeb seda 25 protsenti ja mõnikord 28 protsenti töötajatest. Vaid 10 protsenti vastanutest ei lase tööl esinevatest muredest mõjutada oma suhteid lähedastega.

Kuigi 35 protsenti töötajaid hindab suhteid otseste ülemustega väga heaks ja sama palju heaks, siis probleemide esinedes pole tööandjad kõige paremad kuulajad olnud. Raskes olukorras on vaid 14 protsenti alati saanud tuge oma tööandjalt.

“Värske tööstressi kiiruuringu tulemustele toetudes võiks iga tööandja teha hetkeks pausi ja kraadida oma organisatsiooni sisekliimat, kui ta just ei ole seda juba teinud. Tegemist on murega, mida tuleks töötajate vaimse tervise huvides pigem ennetada, kui hiljem tagajärgedega tegeleda,” rääkis turundusjuht Karla Oder. “Tööandjatena vastutame oma töötajate tervise eest ning kui suudame ennetada tööstressi ja läbipõlemist juba alguses, siis aitame kaasa toetava ja tervisliku töökeskkonna loomisele meie ettevõttes.”

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll