Töötaja peab teada saama tervisekontrolli otsuse

Tervise- ja tööministri määrusega muudetud töötervishoiuteenuse osutamise korra järgi peab töötaja teada saama tervisekontrolli otsuse, mille võib talle edastada patsiendiportaalis digiloos või soovi korral kirjalikult paberil.

Töötervishoiuteenuse osutamise korda muudeti, et töötajal oleks võimalus töökoha vahetusel uuele tööandjale vajadusel tervisekontrolli otsus esitada. Sotsiaalministeeriumi teatel peaksid töötervishoiuarstid vastuvõtu ajal töötajale selgitama, milleks võib töötajal väljastatud otsust vaja minna.

“Kui paberkandjal otsust ei väljastata, siis saab arst selgitada, et info on kättesaadav patsiendiportaalis. Tervisekontrolli otsus tuleks töötajale siiski väljastada, kui ta seda soovib”, märkis sotsiaalministeeriumi osakonnajuhataja Seili Suder.

Lisaks juhib ministeerium tähelepanu, et varasema tervisekontrolli otsusega arvestamiseks on tööandjale oluline saada infot eelmise töökoha ohutegurite ja töö laadide kohta, mille suhtes tervisekontroll tehti. “Vastav info peaks samuti patsiendi digiloos kajastuma. Kui töötaja pöördub töötervishoiuarsti juurde peale vastuvõttu ning soovib otsuse väljastamist, siis tuleb talle otsus väljastada,” lisas Suder.

Allikas:  BNS