Hiljuti reastasid Maailma majandusfoorumi eksperdid murrangulised tehnoloogiad, eriti meditsiini- ja arvutiteadustes, mis toovad kaasa muutused senistes töödes või muudavad terveid tööstusi juba järgmise 3-5 aasta jooksul.
Liitreaalsuse muutumine laiatarbeliseks aitab tulevikus nt kirurgidel 3D-s nahaaluseid kudesid visualiseerida ning muuseumikülastajatele hologrammisarnaseid saatjaid pakkuda. Paljud on liitreaalsusega juba kokku puutunud nt Pokemon Go´d mängides. (vt Novaatoris hologrammidest)
Personaliseeritud meditsiin võimaldab uute diagnostiliste vahendite abil tuvastada teatud haigestumise riski ning välja töötada just konkreetsele isikule sobivad ravimid. Seda rakendatakse nt vähi- ning neuroloogiliste haiguste nagu autism, Parkinsoni ja Alzheimeri tõbi, diagnoosimisel. (vt Geenius.ee meditsiini tulevikust)
Tehisintellekt võib oluliselt muuta teadusuuringute ning prognooside tegemist. Näiteks ravimitööstuses ravimi väljatöötamiseks vajalike katsete ja eksperimentide asemel teevad masinõppivad algoritmid analüüsid kõigi teadaolevate katsete kohta, eristades mustreid ning ennustades, millised molekulid tõenäoliselt töötavad. See võib oluliselt uute ravimite väljatöötamise kiirust tõsta ning vähendada keemilisi jäätmeid. (vt Novaator loomkatsetest ja tehisintellektist)
Digiabilised on aina enam inimesele igapäevaelus ja töös abiks. Kodudes on võimalik nt häälkäsklusega muusika mängima panna või teada saada ilmateadet, bussiaegu. Meditsiinis võib tehisintellekti kasutav digiabiline aidata arstidel leida uuringute tulemusi, mis on seotud keerulise juhtumiga, aga ka kaaluda erinevate ravivõimaluste plusse ja miinuseid. (vt Forte kodustest digiabilistest)
Implantaadi kasutamine regulaarselt manustatavate ravimite jaoks saab aina reaalsemaks tänu uutele tehnoloogiatele. Kui immuunsüsteem ei tõuka implantaati ära pakub nahaalune ravimidoos lahendust olukorras, kus vajalik on võtta paljusid ravimeid ja tekib oht unustada ravimeid võtta. Näiteks pakub see leevendust krooniliste haiguste nagu veresoonkonnahaigused, tuberkuloos, diabeet, patsientidele, samuti vähiravis ja kroonilise valu ravis. (vt Postimees nahaalusest implantaadist)
Geenitehnoloogia kiired arengud, millele on andnud positiivse tõuke CRISPR geenimuundamise tehnoloogia, võimaldavad lihtsalt geneetilise materjali lisamist kromosoomi teatud osadesse. Geneetiliste elementide muutmine aitab võidelda näiteks malaariasääskedega, kuid silmas tuleb pidada ka võimalikke vastuolusid ning eetilisi küsimusi. (vt Novaator pärilike haiguste ravist ja Novaator vähiravist geenide täppismuutmisega)
Kvantmehhaanikat kasutavad arvutid suudavad teatud probleeme lahendada oluliselt efektiivsemalt kui tavalised arvutid. Paranenud tehnoloogia võimaldab akadeemikutel luua programme ja kvanttarkvara, mis valmimisel võivad simuleerida loodust ning aitavad disainida materjale. (vt Novaator kvantarvutist ja Novaator kvantarvuti testimisest)
Uued materjalid võivad tõelisuseks muuta senised fantaasiailma kuulunud nähtused nagu nähtamatuks tegev mantel või iseparanev auto. Plasmoonilised seadmed, mis nanoskaalal manipuleerivad elektronpilvi ning valgust, suurendavad magnetilist mälusalvestust ning bioloogiliste sensorite tundlikkust. Valgustundlikud nanoosakesed on samuti oluliseks uurimisobjektiks, sest neil oleks võime ravida vähki, kahjustamata terveid kudesid. (vt Forte materjalidest ja OSKA huvitavat lugemist materjalidest)