Küsimus: kui on tegemist siselähetusega ja töötaja töölepingus on kirjas, et töö tegemise koht on Tallinn, kuid igapäevased töökohustused viivad ta näiteks Pärnusse, siis kas see tuleks märkida lähetusena? Kui töötaja liigub kodust (Tallinnas) otse Pärnusse ja ei käi Tallinnas sätestatud töökohast enne Pärnusse sõitmist läbi? Kui peaks juhtuma liiklusõnnetus, siis kes vastutab? Töötaja või tööandja (kui töötaja oli teel Pärnusse tööülesandeid täitma)? Kuidas näiteks ehitusfirmades projektijuhid võiksid töö tegemise kohta töölepingus sätestada?
Vastab SORAINEN Advokaadibüroo vandeadvokaat Kadri Härginen:
Töötervishoiu ja tööohutuse seadus sätestab selle, mida tuleb mõista tööõnnetusena ning kuidas jaguneb vastutus selle eest. Tööõnnetuse määratlus on väga lai ning selle kohaselt on tööõnnetus töötaja tervisekahjustus või surm, mis toimus tööandja antud tööülesannet täites või muul tema loal tehtaval tööl, tööaja hulka arvataval vaheajal või muul tööandja huvides tegutsemise ajal. Tööõnnetusena ei käsitata tervisekahjustust või surma, mis toimus loetletud juhtudel, kuid mis ei ole põhjuslikus seoses töötaja töö või töökeskkonnaga. Seega sõltub igakordselt tööandja vastus sellest, kas töötajaga juhtus (näiteks liiklusõnnetus) tööandja huvides tegutsemise ajal või mitte. Üldiselt kuuluvad ka liiklusavariid tööõnnetuste hulka, kui need on juhtunud töö tegemise käigus. Siiski ei peeta tööõnnetuseks teel tööle või koju juhtunud õnnetust, kui põhjuseks on töötaja haigusseisund. Tööõnnetusena tuleb olukorda käsitelda siiski ka siis, kui see on juhtunud töötaja enda või kolmanda isiku tegevuse tulemusena. Samas tuleb tööandjal uurimise käigus jõuda järeldusele, kas liiklusõnnetuse juhtumine oli ka põhjuslikus seoses töötaja töö või töökeskkonnaga.
Töötajate puhul, kelle töö on liikuva iseloomuga, on soovitav töö tegemise asukohana märkida see piirkond, kus nad tööd peavad tegema, näiteks Eesti Vabariik.