Töölepingu seaduse ja teiste seaduste muutmise seadus
Jõustub 08.05.2017, osaliselt 01.07.2017
Seaduse muutmise eesmärk on kaasajastada alaealiste töötingimuste regulatsiooni, et see võimaldaks paindlikumaid töösuhteid, tagades samal ajal alaealiste efektiivse kaitse töösuhtes. Kehtiv regulatsioon on oluliselt rangem Euroopa Liidu tasandi õigusaktides sätestatust, mistõttu piirab see alaealise tööle võtmist, ei ole tööandja jaoks atraktiivne ning alaealisi ei saa tööle rakendada määral, milleks nad tegelikult võimelised on.
Seadusega kaotatakse ära alaealistele lubatud tööde nimekiri ning Tööinspektsioonilt 7-14-aastase alaealisega töölepingu sõlmimiseks loa taotlemise kohustuse. Tööandja ei tohi lubada tööle 7–14-aastast alaealist enne kümne tööpäeva möödumist alaealise registreerimisest maksukorralduse seaduse §-s 25.1 sätestatud töötamise registris.
Ühtlasi muudetakse alaealiste tööaega puudutavaid sätteid selliselt, et koolikohustuslike alaealiste puhul eristatakse tööaega õppeveerandi jooksul ja koolivaheajal ning võimaldatakse pikemat tööaega 15-17-aastastele mittekoolikohustuslikele alaealistele.
ARUANDLUS
Rahandusministri 4. veebruari 2010. a määruse nr 8 "Aktsiisikauba liikumise ja laoseisu aruande vormid ja nende täitmise kord" muutmine
Jõustub 01.07.2017
Rahandusministri 19. veebruari 2003. a määruse nr 35 "Aktsiisideklaratsiooni vormid ja nende täitmise kord" muutmine
Jõustub 01.07.2017
IGASUGUST
Euroopa Liidu kodaniku seaduse ja võrdse kohtlemise seaduse muutmise seadus
Jõustub 06.05.2017
Seaduse eesmärk on jõustada direktiivist 2014/54/EL tulenevad nõuded, et võimaldada EL vaba liikumise õigust kasutavate töötajate ja nende EL liikmesriigi või kolmanda riigi kodanikust pereliikmete õiguste paremat ja ühtsemat kohaldamist ning tagada meetmed diskrimineerimise vastu.
Direktiivi 2014/54/EL artikliga 3 pannakse liikmesriikidele kohustus tagada EL liikmesriigi töötajatele liikmesriigi tasandil asjakohased õiguskaitsevahendid, see hõlmab kohtulikke ja kohtuväliseid õiguskaitsevahendeid, sealhulgas alternatiivseid vaidluste lahendamise mehhanisme, nagu lepitamine ja vahendamine.
Direktiivi 2014/54/EL kohaldatakse töötajate vaba liikumisega seotud ja määruse (EL) nr 492/2011 artiklites 1–10 osutatud valdkondade suhtes (juurdepääs tööturule, töölepingu- ja töötingimused, eelkõige seoses töötasu, töölepingu ülesütlemise, töötervishoiu ja tööohutuse ning liidu töötajate töötuks jäämise korral tööle ennistamise või uue töökoha leidmisega jt).
Eestis on peamiseks võrdõiguslikkust edendavaks organiks soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik, kes tegutseb soolise võrdõiguslikkuse seaduse ja võrdse kohtlemise seaduse alusel sõltumatu ja erapooletu asjatundjana ning pakub diskrimineeritutele nende õiguste kaitsmisel abi.
TOETUSED
Maaeluministri määruste muutmine
Jõustus 28.04.2017
Maaeluministri määruste muutmine
Jõustus 28.04.2017