Eesti Tööandjate Keskliidu hinnangul tuleb töövõimereformiga tööturule ehk suurusjärgus 10 000 inimest, kuid tööjõupuudus aastani 2040 on 120 000 töötajat.
"Eesti probleem on see, et meil ei ole piisavalt inimesi. Töövõimereform seda probleemi üksi ei lahenda, see on reaalsus," ütles Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsar kolmapäeval Eesti Töötukassa seminaril, teatas tööandjate keskliit. "Kuid see ei tähenda, et vähenenud töövõimega inimeste tööturule kutsumine oleks vale või mõttetu. Vastupidi, iga inimene on oluline," ütles Tamsar.
Tamsare sõnul on töövõimereform alles käivitunud ja raske on täpselt hinnata, kui palju tegelikult tööturule inimesi juurde tuleb. "Küll aga tasub siin rõhutada seda, et üldjuhul tööandja ei hakka spetsiaalselt võtma tööle vähenenud töövõimega inimest. Tööandja otsib ikka inimest, kellel on olemas vastavad oskused ja või soov neid oskusi omandada. Lihtsalt nüüd on tööandja jaoks tehtud lihtsamaks tööle võtta ka erivajadusega inimesi, kellel vastavad oskused olemas," ütles Tamsar.
Tema sõnul on tööandjatel ka mure selle pärast, et töövõimereform on käivitatud peamiselt Euroopa struktuurifondide rahaga. "Siin on veel otsustuse kohad, kuidas hoida süsteem toimivana ka siis, kui euroraha selleks enam kasutada ei saa," ütles Tamsar.
"Töövõimereformiga tuleb tööturule ehk suurusjärk 10 000 inimest. Kuid peame tõdema, et see lisanduv osa töötajaskonnast saab leevendust anda just töömaailma vähemkvalifitseeritud otsas. Puudujääk on aastani 2040 aga 120 000 töötajat," märkis ta.