RMP Eesti OÜ ning Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskuse koostöös valiti 18. oktoobril 2017. a Nordea kontserdimajas toimunud Eesti raamatupidajate konverentsil “Teejuht 2018. aastaks” mitme väärika kandidaadi hulgast 2017. a kõige kõigem raamatupidaja, kelleks sai Rebecca Liis Armus. Esitasime võitjale mõned küsimused.
Mis oli seitsmeaastase Rebecca Liisi unistuste töö?
Sel ajal polnud mul veel unistuste ametit, aga väidetavalt olin ma seisukohal, et ükskõik, mis alal töötan, selle kõrvalt süüa ma kodus tegema ei hakka. Niikaua kuni ise mäletan, olen alati soovinud teha kontori- ja paberitööd.
Kas neljateistkümneaastane Rebecca Liis teadis juba midagi raamatupidamisest?
14-aastane Rebecca Liis ei olnud ilmselt oma otsust eriala valikul veel teinud. Aga siiski oli matemaatika lemmik õppeaine, millega polnud kunagi probleeme. Nii et suundumine põhikoolijärgselt gümnaasiumi majandusklassi oli iseenesest mõistetav.
Kas kahekümne ühe aastane Rebecca Liis oli oma raamatupidaja karjääris veendunud?
21-aastaselt olin lõpetamas oma finantsjuhtimise alast kõrgharidust ja olin suhteliselt selgelt otsustanud, et kui omandan piisavalt kogemusi, siis saab minust enda raamatupidamisettevõtte juht ja seal samas ka praktiseeriv raamatupidaja. Juba tol ajal teadsin, et töötan paremini laia valdkonnaga ja ettevõttes, kus elukestev õpe on kohustus ning vajalik ellujäämiseks.
Kui töö on samal ajal ka hobi, siis kuidas numbritest puhkate?
Tõesti, vaatamata sellele, et võin tööd ka hobiks nimetada, vajan ka mina vaheldust ja sellisel juhul armastan ma reisida. Lemmikud sihtkohad meelitavad mind soojuse ja päiksega. Lisaks sellele on mul veel teisigi hobisid nt koertenäitused ja hobused. Muidugi selle kõige kõrval armastan ma väga aega veeta oma armsa perekonnaga. Meie imeline tütar viib nii minu kui ka abikaasa mõtted kiiresti tema valitud mängule või tegevusele.
Mis või kes ajendas konkursil osalema?
Tegin seda eelkõige oma olemasolevate klientide pärast. Sära nende silmis, kui nad kuulevad, et nende raamatupidajat on tunnustatud, on hindamatu. Lisaks ma sooviksin teha meie piirkonnas mikro- ja väikeettevõtjate seas rohkem selgitustööd, kuidas raamatupidajat valida ja arvan, et see tiitel teeb mu hääle võib-olla pisut kuuldavamaks.
Mis on olnud kõige väärtuslikum mõte/nõuanne/tähelepanek, mille olete oma töös saanud?
Oma töös lähtun eelkõige kahest mõttest: usalda, aga kontrolli ning teadmisi ja oskusi ei ole kunagi piisavalt, alati on arenemisruumi.
Kuidas suhtute tunnustusse? Kas aasta raamatupidaja tiitli jagamine on Teie arvates oluline?
Ma arvan, et tunnustamine on väga vajalik. Me kiidame inimesi enda ümber liiga harva, seetõttu on selle tiitli jagamine suurepärane võimalus kedagi enda ümber tunnustada. Ma tahaksin näha, et järgmistel aastatel muutuks see konkurss populaarsemaks ja üha rohkem inimesi julgeks kedagi esitada või ise kandideerida. Meil on ju väga palju tublisid raamatupidajaid, kes võiksid olla sel konkursil edukad.
Foto: Evelin Talvar
Loe ka varasemate aastate intervjuusid:
Märgake võimekaid, abivalmis ja töökaid raamatupidajaid – intervjuu 2016. aasta raamatupidajaga
Raamatupidaja amet pakub alati uusi väljakutseid – intervjuu 2015. aasta raamatupidajaga
Raamatupidajat hoiavad erksana maksuseaduste muudatused – intervjuu 2014. aasta raamatupidajaga