Kui varasemalt oli ebaselge, kas aktsionäridel on õigus nõuda dividendi maksmist või mitte, siis viimase Riigikohtu praktika kohaselt aktsionäridel sellist õigust siiski pole. Viidatud kohtuasjas tegi vähemusaktsionär aktsionäride üldkoosolekul ettepaneku maksta välja dividend. Kuna koosolekul võeti vastu otsus kasumit mitte jaotada, palus vähemusaktsionär kohtul lugeda vastu võetuks otsus, mille kohaselt dividendi siiski makstaks ning nõudis alternatiivselt hüvitist dividendi mittemaksmise otsusega tekitatud kahju eest.
Riigikohus leidis, et vähemusaktsionäril ei ole õigust dividendi maksmist nõuda. Hea usu põhimõttest ei tulene vähemusaktsionäride õigust nõuda teistsuguse kasumi jaotamise otsuse vastuvõtmist kui see, mis on vastu võetud üldkoosolekul seaduses või põhikirjas sätestatud häälteenamust ja nõudeid järgides. Samuti ei saa aktsionärid nõuda kohtult teistsuguse üldkoosoleku otsuse vastuvõtmist, kuna sellisel juhul puuduks aktsiaseltsides varem vastu võetud otsuste suhtes õiguskindlus.
Lisaks eelnevale leidis Riigikohus, et antud juhul ei ole alust ka vähemusaktsionärile tekkinud kahju hüvitamiseks. Varasemalt on kohus leidnud, et kasumi jaotamisest pahatahtliku hoidumise korral võivad vähemusaktsionärid nõuda suuraktsionärilt kahju hüvitamist (nt saamata jäänud dividend), kuid selleks peab olema selgelt tuvastatud kasumi jaotamata jätmise pahatahtlik eesmärk ja eesmärk suunata kasum muul viisil otse enamusaktsionäri käsutusse. Kasumi jäämine aktsiaseltsi käsutusse kas investeerimisvajadusteks või reservina ei ole käsitatav kasumi pahatahtliku kõrvalejuhtimisena.
Eeltoodu taustal leiab kohus, et mõningate vähemusaktsionäride kaitsemehhanismide loomist oleks võimalik ja vajalik Eesti seadusandjal kaaluda. Häälteenamuse nõue jätab alati võimaluse, et enamus teeb otsuse lähtuvalt üksnes enda huvidest ning vähemusaktsionäride huvid võivad jääda tagaplaanile.
Selleks, et tagada vähemusaktsionäridele või -osanikele seaduses sätestatuga võrreldes suurem kaitse, tuleb dividendi jaotamise põhimõtted eelnevalt aktsionäride või osanike lepingus kindlaks määrata.