Miks me lisame artikli alla märksõnu?

Sõbrad Mobiiltelefon Otsima
Foto: Shutterstock

Interneti kättesaadavus on toonud meile tohutu hulga infot, andes juurdepääsu peaaegu igasugusele teadmisele, mida suudame ette kujutada. Ent selle info ülekülluse taustal seisavad inimesed sageli silmitsi paradoksiga – kuigi materjali hulk on suur, muutub soovitud info leidmine ja filtreerimine üha raskemaks.

RMP portaal on samuti kui üks suur ajalooline arhiiv RMP algusajast alates, sisaldades kümneid tuhandeid erialaspetsialistide artikleid ja juhiseid. Lugejal just temale olulist infot leida sellise artiklite mahu juures on pea võimatu.

Oleme loonud peamised rubriigid (nt raamatupidamine, maksundus, tööõigus, ettevõtlus) ja jaganud need teemadeks. Portaalis on olemas ka otsingu võimalus, kuid sellegipoolest oleme ka ise tihtipeale olukorras, kus teame, et konkreetsele küsimusele on vastusena artikkel kindlasti olemas, kuid otsingu tulemustes seda ei kuvata – sest ei mäleta täpset artikli pealkirja. Tuttav tunne?!

Seetõttu võttis RMP toimetus juba mõned aastad tagasi kasutusele märksõnade süsteemi. Leiame, et õigete märksõnade lisamine artiklitele on info otsija jaoks hädavajalik ja kasulik. Märksõnaga seotud artiklid kogutakse ühele lehele, mis tähendab, et see toimib nagu otsing, aga lugeja eest on otsingusõna ära sisestatud.

Meie artiklitega seotud märksõnad asuvad artikli lõpus, enne “Samal teemal” kolme artikli lugemissoovitust:

Märksonade Näide RMPs
RMP artiklite all asuvad märksõnad vahetult enne “Samal teemal” lugemissoovitustPilt: Kuvatõmmis

Artiklitele märksõnu lisades oleme hoidnud pigem kitsamat ja teema spetsiifilisemat joont, nii on suurem tõenäosus jõuda kiiremini soovitud infoni. Näiteks, kui artikkel räägib töölepingu sõlmimisest, siis märksõnadena kasutame “töölepingu sõlmimine”, mitte lihtsalt “tööleping”. Otsides infot laiapõhise märksõna järgi ei pruugi alati kuvatavad vastused olla ootuspärased.

Ja nagu ülapildilt näha, on veel võimalik artiklit jagada Facebookis, Twitteris või LinkedInis :).

Loodame, et leiate edaspidi seotud märksõnade kaudu veel palju huvitavat ja kasulikku lugemist.

Vaata ka: 100 enim kasutatavat märksõna RMP portaalis

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll