• Kuulkraan |

    Tere

    Minu KÜ on omavoliliselt ja salaja märkinud minu korterisse elama rohkem inimesi, kui seal tegelikult elab. Rahvastikuregistris on siin 1, reaalselt elab 2, aga arvele on märgitud 3.
    Ühtegi selgitust pole ei raamatupidaja ega juhatuse liikmed minu lugematutele päringutele andnud. Raiuvad kui ühest suust, et siin elab 3 (ütlemata, kes on see kolmas, mille alusel on ta lisatud või kelle õigusel on seda tehtud).
    Tegemist on väikese majaga ning juhatuse liikmete pundile kuulub enamus häältest, seega üldkoosolekul vaidlemine ei viiks kuskile, kuna ka eelnevalt on nad enamuse häältega lihtsalt otsuseid vastu võtnud teistega arvestamata.
    Kas on olemas seadused, millele peab tuginema elanike määramisel? Põhikirjas on kirjas rahvastikuregister ja mina korteri omanikuna olen ainus registreeritud inimene siin.
    Näen hetkel lahendusena politseisse kelmuse avalduse esitamist või kohtusse hagi esitamist? Olen siiani kõik arved ära maksnud, kuna hoiatati, et kui jätan selle kolmanda inimese osa maksmata, saavad mulle veel viiviseid kaela määrida, mida hiljem minult ikkagi nõudma hakatakse.

  • Merike |

    Vastab jurist Andry Krass, Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ

    Korteris elavate arvu kindlaks tegemiseks on soovitav lähtuda elukohateatest või korteriomaniku enda antud andmetest. Korteris elavate isikute arvu kaudselt kindlaks tegemist (vaatlus, tunnistajad jne) ma kõige paremaks lahenduseks ei pea kuna selliste vaidluste puhul on kaudsete tõendite tõendamiskvaliteet kohtus madal.

    • Kuulkraan |

      Tänan vastamast, saame kohtuteed minna.
      Trepikoja elanikega vesteldes selgub, et ka neil on eelnevalt samateemalisi vaidlusi olnud ning tahaks lihtsalt enda ja teiste heaolu nimel säärased vaidlused igaveseks lõpetada. Ei taha, et pärast külaliste tulekut mulle 6 inimest arvele juurde lisataks.

  • Vastamiseks pead olema sisse logitud.