• Marit |

    Tere!
    Ettevõttes on kollektiivpuhkus terve juulikuu. Eelnevad aastad on kõik töötajad puhanud ka nii. Sel aastal kolm tööpäeva enne puhkuse algust teatas ettevõtte juht, et esimesest juulist puhkama ei saa, kuna mul on 30.06 seisuga saada vähem kui 28 päeva puhkust. Märtsikuu lõpuks pole koostatud ühtegi puhkuse ajakava. Ma saan aru küll, et töötajal on õigus teatada 14 päeva ette millal tema puhkama läheb, kuid selleks ajaks on juba puhkuse aeg käes. Millised on minu õigused antud olukorras?

  • Margus |

    Puhkuse ette teatamine peaks olema mõistlik aeg.3-4 päeva võiks olla,mõnele on ka 1-päev.Kui ei ole tööandja välja toonud varem kinnitatud puhkuse graafikut on õigus 6-kuud töötanud töölisel õigus esitada puhkuse avaldus.Puhkuse ajakava pole vajagi kollektiiv puhkuse korral see peaks teil sise eeskirjades või lepingus kirjas olema.

  • cassandra |

    Maritil on õigus saada niimitu puhkusepäeva kui palju on tal väljateenitud ja kasutamata 1.juuliks, sõltumata puhkuseavaldusele märgitud soovist.
    Võib arvata et tööandja tänase päeva raske seisuga ei taha anda puhkusepäevi avansina.

    Selgusetuks jääb kas kollektiivpuhkus on ettevõtte KEHTIVA töökorralduse eeskirjades ära märgitud või ei ole.
    Mõnel juhul teatab juhatus eraldi korraldusega kollektiivpuhkuse ajakava.

  • cv |

    väga segane jutt!
    kas töötaja on avaldanud soovi puhata 28 klp juulis? kas ta teab kui palju on ta korralist puhkust saada?
    kas on ikka tegemist kollektiivpuhkusega? ….ise ta väidab et 1.juulist ta puhkusele ei saa minna… see tähendab et töö ikka toimib ka juulikuus…
    kust ta teab et 1.juulist on ettevõttes kollektiivpuhkus? kes ütles või kas juhatuse korraldus on selle kohta?

  • Margus |

    Kollektiiv puhkus lepitakse kokku sise eeskirjades või tl-s ja sinna märgitakse iga aasta üks kindel kuu ei ole nii,et tööandja valib puhkuse kuu oma suva järgi.Mis sellega kaasneb paljud uued töölised on puhkus ette antud ja lahkudes tl lõpetamisel ongi ette teatamis tähtaeg mille ajal töötad ja kahjuks tehakse ” tasaarvestus mis toob kaasa väiksema lõpparve.Ei ole nii,et eelmisel aastal oli puhkus (kollektiiv) mais ja nüüd äkki tööandjal tööd palju teeme novemb-dets,ei nii need asjad ei käi ,inimene peab teadma kuud ,sest tal on ka oma elu ja planeeringud puhkuse ajaks.Kui küsija räägib,et eelmisel aastal oli juulis ja oli ka varem nii siis tundub,et juuli on ka kokku lepitud tl-s.aga seda tõde teab ainult küsija.
    CV ega kui on kokkulepitud iga aastane kuu kollektiiv puhkuseks siis ei pea mingi puhkuse soovi avaldama ,3 päeva enne kollektiiv puhkus tuli tööandja ja teatas ,et töö kestab edasi ei mingit puhkust. CV ega kollektiiv puhkusega ei tulegi kõigil 28-päeva välja seda võiks ikka teada ,erinevad tööle tuleku kuud ja kuupäevad!!!!Küsija Mari peaks lugema oma kokkuleppe läbi ja siis saame selguse,praegu on nii,et üks ütleb,et varem läksime siis ja teine ütleb ,et praegu ei lähe meie ei tea nende seadusliku kokkulepet.

  • cassandra |

    NB!
    tänasel päeval ei ole kohustuslik nn TÖÖSISEEESKIRJAD, aga juhatusel on võimalik siiski teha ettevõtte töökorraldusreeglid või mõne muu pealkirjaga firmasisene dokument töö ja puhkeaja kohta.
    Igas ettevõttes polegi võimalik aasta algusel kindlalt ette öelda kollektiivpuhkuse perioodi, üks kõik millise seadusepügala sa ka ei leia

  • Margus |

    Kui ei ole võimalik ette näha puhkuse perjoodi !!!! Ega selline käitumine ei anna õigust tls rikkuda.Praegu teatas enne puhkust ette tööandja 3-päeva tähendab,et töölistel ei jäänud 14-päevast etteteatamise tähtaja järgimist juba see oli tööandja eksimus.Kollektiiv puhkusel kehtib sama seadus ja korraldus nagu tava tööliste puhkuse korral 31 märts peab olema puhkuse graafik väljas. JUHATUS võib teha mida iganes aga mitte tls vastaseid otsuseid !!!! Mind ei koti mida juhatus mõtleb ja teeb on olemas tl ja kokkulepped.

  • cassandra |

    Kulla Margus,
    sina pole olnud väikeettevõtte tööandja ja seepärast ajad taga õigusi töölepinguseadusest ja oma isiklikust egost MIND EI KOTI,
    mitte ükski seadus ei ole dogma!
    eestis on ettevõtlusvabadus – põhiseaduslik õigus ja ettevõtte juhatus peab tegema otsuseid äritegevuse olemusest lähtuvalt, kui vaja siis ka üleöö

  • Margus |

    Sina ettevõtja võta endale töölised kes töötavad sinu juhatuse järgi mitte tl ja tls järgi siis töötad seal firmas üksi või eksisteerib ainult juhatus siis peate ise ka töö ära tegema,kes krt see loll on kes hakkab sinusuguse juhatuse järgi tööd tegema.Sinu jutu järgi peab tööline järgima juhatuse käske!!! Mine ravile,äritegevust ei saa juhtida ilma tls -ta tl-ta ,orjapidaja oled vää.Tahad öelda,et töölisel ei olegi õigusi otsustada vastavalt seadusele sa ajad seda juhatuse jama juba mitmes küsimuses.Juhatus juhib firmat aga mitte seaduse vastaselt.Kui juhatus ei oska soliidselt ära seletada miks puhkus edasi lükkub ja millal oleks võimalus puhkusele saada või kombentseerida pisut aga ei ,te ei puhkusele ei saa ja jokk .Mina ei aja mingit egot taga mina vastan küsijale nii nagu õigus oleks tal käituda ,ei saa vasta nii nagu sina seda väljendad juhatus otsustab ja nii on,sellist vale nõu anda nagu sina teed siis mine otsi endale mingi muu foorum kus saad soga ajada.

  • Vastamiseks pead olema sisse logitud.