Katseaja kestus lühiajaliselt sõlmitud lepingu korral

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

KÜSIMUS
Asusin tööle 4-kuulise tähtajalise töölepinguga. Kas ka katseaeg võib mul kesta 4 kuud?

VASTUS

Katseaeg kohaldub ka tähtajaliste töölepingute puhul. Kui on tegemist tähtajalise töölepinguga, mis on sõlmitud kuni 8 kuuks, siis maksimaalne katseaeg võib olla mitte rohkem kui pool lepingu kestusest. See tähendab näiteks, et 4-kuulise töölepingu korral on katseaja maksimaalne pikkus 2 kuud.

Katseaja eesmärgiks töölepingu seaduse § 6 lõike 1 alusel on anda tööandjale võimalus hinnata töötaja tervise, teadmiste, oskuste, võimete ja isikuomaduste vastavust tasemele, mis on nõutav töö tegemisel. Samuti saab töötaja katseajal välja selgitada oma võimed ja valmisoleku kokkulepitud töö tegemiseks.

Töölepingu ülesütlemine katseaja ebarahuldavate tulemuste tõttu peab olema katseaja eesmärgiga kooskõlas, mis tähendab, et tööandja peab töölepingu ülesütlemisel suutma põhjendada, miks töötaja ei sobi kokkulepitud tööd tegema.

Katseajal töölepingu ülesütlemisel peab nii tööandja kui ka töötaja töölepingu lõppemisest ette teatama vähemalt 15 kalendripäeva.

Ülesütlemisavalduse võib anda katseaja jooksul ka katseaja viimasel päeval.

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll