Riigikogu juhatuse otsusega võeti menetlusse:
- Sotsiaalkomisjoni 16. mail algatatud töövõimetoetuse seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (468 SE).
Eelnõuga muudetakse töövõimetoetuse seadust (TVTS), puuetega inimeste sotsiaaltoetuste seadust (PISTS), ravikindlustuse seadust (RaKS) ja tööturuteenuste ja –toetuste seadust (TTTS).
TVTS muudatusega kõrvaldatakse töövõimetoetuse maksmisel ilmnenud kitsaskohad. Eelnõuga muudetakse töövõimetoetuse ettemakse tegemise tingimusi, et vältida töövõimetuspensionilt töövõimetoetuse maksmisele üleminekul sissetulekuta perioodi tekkimist isikust olenemata põhjustel. Samuti korrastatakse töövõimetoetuse maksmise tingimusi, et soodustada osalise töövõimega isikul hariduse omandamist, vältida töövõimetoetuse ebaõiglast vähendamist ning tagada töövõimetoetuse saamine ka siis, kui isik haiglaravil viibimise tõttu ei saa täita töövõimetoetuse saamiseks vajalikke tingimusi. PISTS muudetakse puude tuvastamise tingimusi ja RaKS-is hambaravihüvitise maksmist. Juhtivkomisjoniks määrati sotsiaalkomisjon.
- Eesti Reformierakonna fraktsiooni 16. mail algatatud töölepingu seaduse muutmise seaduse eelnõu (467 SE).
Eelnõuga soovitakse kehtestada valveaja üldregulatsiooni suhtes erinorm. See näeks töötajatele ette igapäevase ja iganädalase puhkeaja tagamise kohustuse, kui olulist piirangut tööandja jaoks ei kohaldata tingimusel, kui töötajaga sõlmitud töölepingus või kollektiivlepingus on kokku lepitud valveaja kasutamises üksnes edasilükkamatute tööde tegemiseks. Lisatingimuseks on, et valveaja kestus 28 kalendripäeva ajavahemiku kohta ei ületa 130 tundi ja puhkeaja osas töötaja kõrvale kaldumine ei kahjusta töötaja tervist ja ohutust. Juhtivkomisjoniks määrati õiguskomisjon.