Kultuuriministeerium esitas kooskõlastamiseks eelnõu, mille järgi hakkab riik sihtasutuse kaudu maksma spordikoolidele ja -klubidele laste ja noorte treenerite tööjõukulude toetust kuni poole ulatuses nende tasust.
Kultuuriministril on kavas ülesande täitmine volitada ja vastav haldusleping sõlmida Spordikoolituse ja -Teabe Sihtasutusega, kes on ka spordiregistri volitatud töötleja, seisab eelnõu seletuskirjas.
Treenerite tööjõukulude katmise toetuse saajateks on spordialaliidud, spordiklubid ja spordikoolid, kes on treeneritele tööandjateks ja kus laste ja noorte treeningrühmi juhendavad viienda ja kõrgema kehtiva kutsetasemega treenerid.
Spordialaliit saab toetust taotleda ainult meisterlikkuse astme treeningrühmi treenivate ja nõuetele vastavate treenerite tööjõukulude katmiseks, treenitavate vanuse ülempiiriks on seatud 24 aastat ning treeningtöö, mille läbiviimise eest toetust makstakse peab toimuma planeeritult ja järjepidevalt.
Riigieelarves sihttoetusena ette nähtud summa eraldatakse täismahus spordiklubidele ja spordikoolidele treenerite töötasude maksmise toetamiseks. Sihtasutuse enda eelarves on ette nähtud vastavad vahendid treenerite sihttoetuse menetlemiseks ja rakendamiseks.
Eraldatav toetus tööjõukuludeks saab moodustada kuni pool sellele treenerile toetuse aluseks olevate treeningrühmade koormustelt arvestatavast tasust, ehk spordialaliit, spordiklubi või spordikool tööandjana peab omalt poolt rahastama treeneri töö tasustamist vähemalt samal määral, kui sellele treenerile arvestatakse riigieelarvelist tööjõukulude toetust.
Maksu- ja tolliameti andmetel maksavad praegu paljud tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute ja sihtasutuste nimekirja kuuluvad spordiorganisatsioonid maksuvabade stipendiumide nime all tegelikult töötasu ning stipendiumilepingu asemel on faktiliselt tegemist töölepingutega.
Selline maksuvabade stipendiumite maksmise praktika jätab treenerid ilma sotsiaalsetest garantiidest ning muudab nende staatuse töösuhetes ebakindlaks,seisab eelnõu seletuskirjas.
Eelnõu eesmärk on tööjõukulude toetuste kaudu väärtustada treenerikutset, kindlustada treeneritele paremad ja sotsiaalseid garantiisid tagavad töötingimused, suurendada järjekindlalt lapsi ja noori juhendavate pädevate ning pühendunud treenerite arvu.