Sellest aastast maksab töötukassa ettevõtlusega alustamise toetust ka pensioniealistele ehk üle 63-aastastele tööotsijatele; seeniorite huvi uue alguse vastu on kesine – toetust on taotlenud ja saanud kaks uut ettevõtjat, kirjutab Eesti Päevaleht.
Üks hakkas tegelema autoremondi ja -hooldusega, teine meditsiiniturismi korraldamisega. Töötukassa ettevõtlustoetuste osakonna juhataja Indrek Kaiv ütles, et töötukassa pole täpselt ennustanud, kui palju võiks pensioniealistelt ettevõtlusega alustamise toetuse taotlusi tulla.
"Kaks taotlust on natuke vähem, kui arvasime," märkis ta. Ehkki seda võimalust pakutakse kõigile tööotsijatele, on ettevõtjaks hakkamine siiski inimese enda otsustada, lisas Kõiv.
Augusti lõpu seisuga oli töötukassas tööotsijana arvel 116 pensionieas inimest, tööturukoolitusest võttis osa 47. "Valdkondadest on ülekaalus arvutiõpe, klienditeeninduse koolitused ning veoauto- või bussijuhikursused, aga läbitud on ka näiteks keevitaja ja lapsehoidjaõpe ning laeval töötamiseks vajalikud tööohutuskursused," rääkis töötukassa teenuste osakonna juhataja Mari Väli.
Neli inimest on osa võtnud tööpraktikast, et õppida selgeks uus amet või konkreetse töö jaoks vajalikud oskused. Näiteks varem tekstiilitööstuses töötanud inimene läbis praktilise väljaõppe, et saada toidutööstuse tehnoloogiks.
Selle aasta jaanuaris vanaduspensioniealistele pakutavate teenuste hulka tööturukoolitus ja kvalifikatsiooni saamise toetamine, tööpraktika, ettevõtlusega alustamise toetus ja ettevõtlust toetavad järelteenused, töökoha kohandamine ning tööks vajaliku abivahendi võimaldamine.
Statistikaameti andmetel töötas mullu 26,5 protsenti 65–69-aastaseid ja 13,5 protsenti 70–74-aastaseid. Töötukassa andmed näitavad, et eelmiste aastatega võrreldes on sel aastal suurenenud ka vanaduspensioniealiste tööotsijate arv.