Tartu maakohtu 17. aprilli määrusega kinnitati Eestis esimesena makseraskustesse sattunud ettevõtte saneerimiskava.
Kohtu poolt sai kinnituse akna- ja uksekomponentide tootmisega tegeleva OÜ Põlva Puit saneerimiskava, mille põhilise abinõuna on ette nähtud läbi võlgnevuste ümberkujundamise ja kulude kokkuhoiu tagada ettevõtte tegevuse jätkamine ning hilisem võlausaldajate nõuete rahuldamine vastavalt saneerimiskavale. Samuti on oluline ettevõtte müügi- ja tootmismahu taastamine.
Põlva Puit algatas saneerimismenetluse majanduslangusest tingitud müügimahtude langusest sihtturgudel. Saneerimismenetlus võimaldab säilitada ettevõtte terviklikkust ja toimimist ning võimalused rahuldada võlausaldajate huve on oluliselt suuremad kui pankroti korral. Samuti aitab saneerimiskava rakendamine säilitada ettevõtte töötajatele töökohad.
Põlva Puit peab saneerimiskava täitma kahe aasta jooksul. Võlausaldajate poolt kinnituse saanud saneerimiskavas on ette nähtud nõuete tasumise tähtajad. Järelevalvet saneerimiskava täitmise üle teostab saneerimisnõustaja Toomas Saarma.
Põlva Puidu suhtes tehtud saneerimiskava kinnitamise määrust saab ettevõtja või võlausaldaja vaidlustada 15 päeva jooksul.
__________
Saneerimismenetlus on loodud makseraskustesse sattunud firmade jaoks alternatiivina senisele pankrotimenetlusele ning see võimaldab ettevõtet säilitada ka firma ajutise makseraskuse korral. Saneerimiskavas nähakse ette, milliseid abinõusid tuleb tarvitusele võtta makseraskuste ületamiseks ja kui pika tähtaja jooksul rahuldatakse võlausaldajate nõuded. Kohtulikult kinnitatud saneerimiskava on võlgnikule täitmiseks kohustuslik. Saneerimismenetlus lõppeb, kui saneerimiskava on kohaselt täidetud.
Saneerimismenetlust reguleeriv saneerimisseadus on vastu võetud 4. detsembril 2008 ja jõustunud 26. detsembril 2008.