Digiturvalisus muutub iga päevaga üha olulisemaks, sest pidevas kasvus on ka nende inimeste arv, kes püüavad inimeste teadmatusest ja hooletusest digikuritegevuse abil kasu lõigata.
Bluetooth seadmete edu üheks oluliseks põhjuseks on samuti mugavus erinevate seadmete ühendamisel ja nende vahel info jagamisel. Selle mugavusega kaasneb aga ka suur oht turvalisusele. Kõige suurem risk on ekspertide arvates seotud Bluetooth-klaviatuuridega.
MÕISTAGI EI TÄHENDA SEE, ET BLUETOOTH-KLAVIATUURIDE KASUTAMISEST TULEKS TÄIESTI LOOBUDA. KÜLL AGA PEAKS SELLE KASUTAMISEST LOOBUMA RAHVARIKASTES KOHTADES, KUS BLUETOOTHI KASUTUSULATUSES VÕIB OLLA MITMEID INIMESI, KELLE TEGEVUSE ÜLE ME KONTROLLI EI OMA.
Asi on selles, et kurikaelad võivad üsna kergesti kaaperdada klaviatuuri ja seadme vahelise ühenduse ning saada täieliku ülevaate sellest, mida klaviatuuri kasutaja kirjutab – kirjadest, sõnumitest, tööfailidest jms.
Kui pahasoovijad on Bluetooth-ühenduse enda valdusesse saanud võivad nad saata klaviatuuri kasutaja arvutist oma meile ja sõnumeid, muuta saadetavaid, muukida sisse kasutaja pilveteenustesse või panna pihta tema krediitkaardiandmed.
Tegelikult pole sellise klaviatuuri kasutamine täiesti ohutu isegi näiteks töö juures. Bluetoothi-seadmete häkkimisele spetsialiseerunud kurjategijad võivad oma võimsa Bluetooth antenniga varustatud seadmetega end sisse seada näiteks suurte ärimajade naabruses, et siis sealt endale sobivaid ohvreid püüda.
Seega tasub olla digitark ja kasutada Bluetooth-klaviatuuri ainult siis, kui olete veendunud selle kasutamise ohutuses.