Maksu- ja tolliamet kontrollis Põlvamaa ettevõtteid

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Novembri lõpus ja detsembri alguses külastasid maksu- ja tolliameti (MTA) töötajad Põlvamaa ettevõtteid, et kontrollida töötamise registreerimist ja ümbrikupalga maksmist. Ümbrikupalga kahtlusega ettevõtteid oli üheksast neli.

Kontrollitud ettevõtete tegevusvaldkonnad olid erinevad – puidutööstus, autoremonditööd, põllumajandus jt. Tööl olnud 48 töötajast oli registreerimata viis.

MTA maksuauditi üksuse juhi Evelin Muttiku sõnul olid mitmete kontrollitud ettevõtete palgatasemed madalad “Nõustasime neid ettevõtjaid ja selgitasime, et kui palgaerinevus teiste piirkonnas tegutsevate sama tegevusala ettevõtetega on märkimisväärne, siis on tegemist ümbrikupalga riskiga ettevõtetega. Täpsemate asjaolude väljaselgitamiseks alustame vajadusel juba põhjalikumat kontrolli,” märkis Muttik.

“Samuti tuletame enne tulude deklareerimise perioodi kõigile töötajatele meelde, et ümbrikupalka teadlikult vastu võttes lasub vastutus selle eest ka neil. Kui töötaja palgalt on maksud tasumata, tuleb tulu deklareerida ja tulumaks tasuda inimesel endal füüsilise isiku tuludeklaratsioonis. Seda, kas tööandja on töötajale tehtud palgamaksed täies mahus deklareerinud ning maksud tasunud, saab igaüks hõlpsasti kontrollida e-maksuametist/e-tollist,” lisas Muttik.

MTA eesmärk on ümbrikupalga saajate osakaalu vähendada 2021. aastaks poole võrra. Selleks jätkab amet ümbrikupalkade maksmise ja käibe varjamise tuvastamiseks vaatlusi üle Eesti.

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll