Kes võidab, kui kindlustust vaja ei lähe?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Reisimine, eriti koos lastega, on kulukas lõbu. Seda sõltumata igakuise sissetuleku suurusest või sellest, millist reisi parasjagu eelistatakse. Piletid või bensiinikulu, ööbimine ja söömine ning muud vajalikud kulud tuleb kanda nagunii. Ja mis seal salata, puhkusel tahaks natukene rohkem kulutada ka sellele, mille pealt muidu igapäevaselt võib ka kokku hoida – eeskätt siis erinevale meelelahutusele.

Kui need kulud on aga enamasti reisile minnes planeeritud ning rahagi varutud, siis ootamatuste ega õnnetuste eest pole keegi kaitstud. Ei kodus ega võõrsil. Vahe on ainult selles, et võõrsil kipub igasuguste ootamatustega tegelemine minema (kümnetes) kordades kulukamaks kui kodumaal.

Ega selle vastu mingit imerohtu ole – kõige paremini aitab riske maandada kindlustus. Samas on viimase kümnendiga reisimine muutunud nii lihtsaks ja mugavaks, et teinekord ei tule enam pähegi eraldi kindlustust sõlmima hakata. Korraks autoga Riiga või laevaga üheks päevaks Helsingisse minek ei tundugi enam piisavalt "välismaa" olevat. Küll aga meenub see siis, kui – ptüi, ptüi, ptüi – häda käes ja arved tulema hakkavad. 

Siin on 5 soovitust parima kindlustuskaitse valimiseks:

  1. Vaata üle, millised kindlustused sul juba olemas on. Sageli tuleb näiteks krediitkaardiga või mõne muu pangateenusega kaasa automaatne reisikindlustus.
  2. Autoga reisides on jätkuvalt vajalik nn roheline kaart. Võta ühendust kindlustusfirma või liisinguandjaga ning uuri välja, mida sul täpselt vaja on.
  3. Reisikindlustuse maksumus sõltub palju sellest, millise kindlustuskaitse valid. Mõtle, kui suur on tõenäosus, et su pagas näiteks kaotsi läheb – käsipagasiga reisides on see tõenäosus suhteliselt väike jne.
  4. Reisikindlustust tehes tutvu hoolega ka sellega, mida katab tervisekindlustus ning mõtle läbi, mida sa puhkusel olles teha kavatsed. Kui plaanid näiteks suusatada, sukelduda, rattaga sõita või muul moel kehaliselt aktiivne olla, vaata üle, kas ja mis tingimustel seal saadud vigastused kindlustuskaitse alla lähevad.
  5. Parima kindlustuspakkumise saamiseks kasuta kindlustusmaaklerite abi. Levinuim neist on iizi.net, kuid maaklerportaale on teisigi.

Ja ära unusta, et kui kindlustus osutub kokkuvõttes asjatuks kuluks ja midagi ei juhtu, ei ole see mitte sinu kaotus vaid võit!

Allikas:  TF Bank
Märksõnad:

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll