Harilik kontorirott oma igapäevases elukeskkonnas hommikul kella kaheksast õhtul viieni arvuti ja kontoritooli vahel istumas. |
Kontoriaknast paistab sisse ere päike ja ehkki ilmad on veel üsna jahedad, on seda siiski tunda – akna vahelt sisse paiskuvast värskest õhuvoost, lindude hoogustunud siristamisest ning mööduvate inimeste säravatest silmadest – jah, kevad on lõpuks käes!
Kaugel see suvepuhkuski enam on. Mõned nädalad tagasi sai puhkuste ajakava paika ning nüüd on selge, et päikese alla peesitama pääseb kontoriseinte vahelt ei rohkem ega vähem kui kolme kuu pärast. Kolm kuud. Ühest küljest tundub see pärast pikka halli talveperioodi üsna pika ooteajana. Kui aga mõelda, et selleks ajaks peavad ju bikiinid taas selga venima, siis… Ei teagi, kas see suvi nüüd NII ruttu ikka tulema peab.
Nali naljaks, aga suvepuhkuseks rannavormi saavutamine ei ole ainus põhjus, mis kevade saabudes trennimõtted pähe toob. Suurem osa kontoris töötavatest inimestest on ühel või teisel hetkel tundnud, et pidev istuv töö ja arvutiekraani taga sundasendis olemine toovad endaga ajapikku kaasa mitmeid probleeme. Alates sellest, et vannitoakaal näikse valesid numbreid näitavat kuni tõsiste tervisehädadeni välja. Pidavat ju istumine olema uus suitsetamine. Vähene liikumine mõjutab aga lisaks tervisele ka töötulemusi, sest aju tahab vahepeal puhkust ning ka kõige paadunumate kontorirottide organism vajab lisaks mõttetööle ka füüsilist koormust.
Kogu sügistalve jooksul on olnud hea endale vabandusi tuua – ilm on kole sant ja seetõttu ei kipu me kohe kuidagi nina toaukse vahelt välja pistma. Nüüdki veel on ilmad üsna tuulised ja külmad ning karastumata kontorirott võib liigse innuga välja treenima tormates kiirelt külmetuse saada ja pikalt rivist väljas olles igasuguse trenniisu kaotada. Neid mõtteid mõlgutades ja välja jooksma minemisele alternatiive otsides jäi mulle silma, et MyFitness on hiljuti Mustamäel uue klubi avanud, mis hea tahtmise korral peaaegu, et minu igapäevase liikumistrajektoori piiresse jääb. Et mõned aastad tagasi olin juba MyFitnessi trennidega kokku puutunud ja varasem kogemus igati positiivne oli, siis asusin uue info valguses kodulehte uurima. Meie kontori läheduses asub veel teinegi klubi – Kristiine oma. Samuti jõuaks ilma liigse ajakuluta Rocca al Maresse. Kõik head valikud. Tunniplaanis näis olevat ka palju sobivaid aegu. Peale mõningast järelemõtlemist oli otsus tehtud – nüüd on viimane aeg trenni minna!
Kõigil suure vaimustusega alanud ettevõtmistel on aga teadupärast sageli üks halb omadus – nimelt see suur hoog kipub esimeste raskuste saabudes ka üsna kiirelt raugema. Nii on lood ka trennitegemisega. Selleks, et motivatsioon püsiks kõrgel ja trenniisu ära ei kaoks, otsustasin ma enda jaoks kohe alguses selgeks mõelda kolm olulist küsimust: esiteks, miks ma seda teen; teiseks, kuidas ma seda teen ja kolmandaks, kuhu ma jõuda tahan.
Esimese küsimuse mõte on leida põhjus, mis motiveeriks mind ka siis, kui kohe kuidagi üks hetk enam ei viitsi. Kui sisemist motivatsiooni ja tõsist tahtmist ei ole, siis on üsna raske järje peal püsida. Seetõttu on oluline läbi mõelda, mille pärast ma seda teen. Suurema osa kontorirottide jaoks algavad need põhjused just seal samas arvuti ja tooli vahel istudes – olgu selleks siis käest läinud vorm, tervisemured või pidev väsimus ja energiapuudus. Teise küsimuse eesmärk on läbi mõelda, millised on minu praegused võimed ja vorm. Selge on see, et viimasest trennist on möödas pikk aeg ja alguses tuleb võtta pisut rahulikumas tempos. Vastasel juhul kurnaksin ennast kiirelt ära ja poleks sellest liigutamisest ei rõõmu ega suudaks ma ka väga kaua algsest plaanist kinni pidada. Seega otsustasin, et trennis võiksin käia kolm korda nädalas ning teha erineva intensiivsusega trenne, et oleks vaheldust. Kolmandale küsimusele vastates said paika eesmärgid. Ikka kaalunumber väiksemaks (et oleks kursilpüsimiseks midagi mõõdetavat) ning energiat ja tegutsemistahet juurde!
Plaan valmis, avastasin ma end juba õige pea lepingule alla kirjutamas ja spordiklubi liikmekaart näpu vahel astusin uksest sisse. Kuidas mul esimeses trennis läks ning kas eelnevalt läbimõeldud tegutsemiskavast ka kinni pidada õnnestus, sellest saate lugeda kontoriroti trennipäeviku järgmisest sissekandest.
MyFitness pakub laias valikus rühmatreeninguid, millest saavad osa võtta nii algajad kui ka edasijõudnud spordisõbrad. Meil on hea meel, et meie liikmed on saamas üha teadlikumaks nii treeningutega alustamise kui ka motivatsiooni säilitamise osas. Üha rohkem otsustavad ka liikmed personaaltreeningute kasuks. Just liikmete harimise eesmärgil oleme hakanud korraldama ka rohkem loenguid targalt treenimise või õige tehnikaga harjutuste sooritamise osas. Väga hea meel on lugeda, kuidas kontoritoolist trennisaali suunduv inimene enda esimesed treeningsammud läbi mõtleb. Nii nagu kirjutaja mainib, on oluline paika panna pikem ja eesmärgipärane trenniplaan ja alustada pigem rahulikult ja mõõduka tempoga, et enda unistuste vorm reaalselt saavutada! |
Loe ka kontoriroti trennipäeviku järgnevaid teemasid:
II osa. Iga algus on raske?
III osa. Kas Sina tead, kui palju kaaluvad Su lihased?
Kontoriroti trennipäevik ilmub raamatupidamis- ja maksuinfoportaali www.RMP.ee ja Eesti suurima spordiklubide keti MyFitness koostöös, et juhtida tähelepanu istuva tööga kaasnevatele probleemidele ning liikumise olulisusele ja propageerida tervislikumat eluviisi. MyFitnessi pakutavate võimalustega saate lähemalt tutvuda siin.