Kevadkonverentsil UUS põnev teema!

Tõnis Elling, Ernst & Young Baltic AS juhtiv maksunõustajaFoto: Meeli Küttim

17. aprillil toimuva Eesti raamatupidajate konverentsi “Kevadmissioon” esinejatega liitus Ernst & Young Baltic AS juhtiv maksunõustaja Tõnis Elling, kes räägib 2025. aastaks kavandatavatest käibemaksumuudatustest.

Tähelepanelik lugeja märkas, et 5. märtsil saatis rahandusministeerium kooskõlastusringile käibemaksuseaduse muudatused, millega väheneb väikeettevõtjate kohustus end piiriülesel tegutsemisel käibemaksukohustuslaseks registreerida, samuti plaanitakse aruandluse lihtsustamiseks liita ühendusesisese käibe aruanne VD/VDP tavalise käibedeklaratsiooniga KMD koos lisadega KMD INF A ja B osa, nii et edaspidi peab ettevõtja esitama ainult ühe.

Kuna muudatusi tahetakse jõustada juba 2025. aasta 1. jaanuarist, otsustasime lisada teema juba kevadise konverentsi kavva. Tõnis Elling räägib teemal:

Aastaks 2025 kavandatavad muudatused käibemaksuseaduses

  • Müügiandmete (-arvete) liikumine otse Maksu- ja Tolliametile
  • Piiriülesed tehingud ja väikeettevõtja
  • Uued ehitised ja käibemaks
  • Põhivarade sisendkäibemaksu arvestuse muudatus

Tõnis Elling on maksundusega tegelenud 17 aastat. Tema esimene tööalane kokkupuude maksudega oli 1999. aastal, kui asus tööle Tallinna Juriidiliste Isikute Maksuametisse. Aastast 2005 oli ta Sisekaitseakadeemia Finantskolledžis õppejõud. Tõnis Elling on spetsialiseerunud kaudsetele maksudele (käibemaks, aktsiisid). Aastast 2009 tegeleb ka maksunõustamisega, ta on töötanud Grant Thornton Rimess OÜ-s, olnud nõustamisüksuse juht Leinonen OÜ-s ning juhtiv maksunõustaja Deloitte Advisory AS-s.

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll