Power Query raamatupidaja ja finantsjuhi töös – ajavõit ja täpsus

Silver Toompalu, OfficePoint OÜ, Tallinna Tehnikakõrgkooli ja Eesti Maaülikooli lektorFoto: erakogu

Tänapäeval, kui andmete maht pidevalt kasvab, on oluline leida tööriistu, mis aitavad raamatupidajatel ja finantsjuhtidel tööprotsesse lihtsamaks ja kiiremaks muuta. Üks selline tööriist on Power Query, mida kasutatakse laialdaselt andmete kogumiseks ja erinevate allikate ühendamiseks, andmete puhastamiseks, samuti, et teostada keerukaid arvutusi ning luua dünaamilisi ja automatiseeritud aruandeid.

Eesti raamatupidajate konverentsi “Kevadmissioon” praktilise Excel koolituse lektor Silver Toompalu kirjeldab tööriista: “Power Query, mis on integreeritud Microsoft Excelisse ja teistesse Microsofti platvormidesse, võimaldab automatiseerida andmete ettevalmistamise protsesse. See tähendab, et korduvaid ülesandeid, nagu andmete importimine erinevatest allikatest ning nende puhastamine ja korrastamine, saab tihti teostada vaid mõne hiireklõpsuga. Selline lähenemine mitte ainult ei säästa aega, vaid vähendab ka vigade riski, mis on käsitsi tehtava andmetöötluse puhul paratamatud.”

Power Query võimaldab raamatupidajatel ja finantsjuhtidel luua automaatseid andmetöötluse protsesse, mis vähendavad oluliselt igapäevast halduskoormust, võimaldab optimeerida oma töövoogu ja tõsta seeläbi töö efektiivsust. “Power Query võimaldab raamatupidajatel töötada tõhusamalt, luua täpsemaid aruandeid ning paremini mõista ja analüüsida oma andmeid,” räägib Silver Toompalu, selgitades, et Power Query ei ole ainult tõhus vahend raamatupidamisandmete haldamiseks, vaid ka oluline oskus igale kaasaegsele raamatupidajale ja finantsjuhile.

Pane tähele! Boonuskoolitus

Registreeru igakevadisele raamatpidajatele mõeldud konverentsile “Kevadmissioon” ja saad lisaks sisutihedale konverentsiprogrammile tasuta kaasa praktilise Exceli veebikoolituse “Andmehõive automatiseerimine Power Query abil”, mida viib läbi hinnatud spetsialist Silver Toompalu (OfficePoint OÜ, Tallinna Tehnikakõrgkooli ja Eesti Maaülikooli lektor). Koolitus kestab 2 ak/h ja saab vaadata ühe kuu jooksul peale konverentsi.

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll