Alkohoolsete kokteilide ja alkoholisegude müügist

alkohol alkoholsed joogid kokteilid baaacr baarman
Foto: Shutterstock
PRO tellijale

Alkoholiseadus sätestab üldised alkoholi müügi põhimõtted ja reeglid, millest tegutsev kaupleja on kohustatud kinni pidama.

Alkoholiseaduse § 2 lõike 3 kohaselt on alkohoolne jook õlu etanoolisisaldusega üle 0,5 mahuprotsendi ja muu joomiseks mõeldud vedelik etanoolisisaldusega üle 1,2 mahuprotsendi (sh alkoholi sisaldavad kokteilid ja kuumad joogid).

Alkoholi sisaldavate kokteile ja kuumi jooke (alkoholisegu) müües pea meeles järgmisi nõuded

  • Menüüs tuleb avaldada alkoholi sisaldavate kokteilide ja kuumade jookide juures tarbijale väljastatav kogus ehk kogu joogi maht. Mahu kirjeldamiseks võib kasutada tuntud ühikuid nagu sentiliiter (cl), milliliiter (ml) või liiter (l). Kauplejal ei ole kohustust eraldi välja tuua kokteilis sisalduva alkoholi koguseid, kuid tarbija seisukohast võib antud teave olla informatiivne. Alkohoolsete jookide hinna avaldamise nõue tuleneb alkoholiseaduse §-st 43.
  • Kasutades platvorme nagu Bolt Food ja Wolt jt on oluline meeles pidada, et alkohoolsete jookide müük läbi platvormide on lubatud kui kauplejal on olemas füüsiline tegevuskoht. Alkoholiseaduse § 40 lõige 1 punkt 12 kohaselt on alkohoolse joogi jaemüük lubatud e-kaubanduse korras majandustegevuse registri andmetes märgitud ettevõtja kaupluse või toitlustusettevõtte kaudu.
  • Alkoholisegu (jook, mis koosneb kahest või enamast komponendist, millest vähemalt üks on alkohoolne jook) valmistamine on lubatud tarbija poolt sellekohase tellimuse esitamise korral müügikohas, kus toimub alkohoolse joogi jaemüük kohapeal tarbimiseks. Seega, on e-kaubanduse korras (sh Bolt Food ja Wolt platvorme kasutades) alkohoolsete kokteilide/alkoholisegude müük alkoholiseaduse § 40 lõike 3 rikkumine. Antud sätte järgi ei ole lubatud ka avaliku ürituse jaoks alkoholisegu (kokteile) eelnevalt valmis segada ja valmiskujul müüa.
  • Samuti tuleb meeles pidada, et reklaamiseaduse § 28 lõike 7 punkti 13 järgi kehtib kõikidele alkohoolsetele jookidele välireklaami keeld, ka alkohoolsetele kokteilidele ning alkoholi sisaldavatele glögi- ja kohvijookidele.

See lugu on PRO tellijatele.

Logi sisse või vormista tellimus hinnaga 3 € kuu:

Tutvumishind!

PRO 1 kuu (pikenev)

  • Ligipääs PRO portaalidele (RMP, Äri, DigiPro, Rikas ja E-kaubandus).
  • Üle 2000 raamatupidaja tööks vajaliku jooksvalt ajakohastatud tööriista, juhendi ja nõuande (sealhulgas üle 50 abitabeli).
  • RMP toimetuse korraldatud koolitustele soodustus vähemalt 25 eurot.
  • Ligipääsu Geeniuse seitsme teemaportaali tasulisele sisule.
  • Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigust veebis.
  • Ajakirja Digi paberväljaannet. Selle saamiseks saada palun oma aadress aadressile telli@geenius.ee. Paberajakirja saad tellida ainult Eesti aadressile.

26.99 € 3 € / kuu

Maksad esimesel kuul 3 €. Prooviperioodi järel jätkub tellimus hinnaga 26,99 € kuus. Soodushinnaga pakkumist saad kasutada ühe korra. See on automaatselt pikenev püsitellimus, mille saad igal ajal tühistada. Juhul kui kasutad tellimuse vormistamiseks mobiilimakset, lisandub hinnale 0,32€ teenustasu.

Tellija andmed

Sellise registrikoodiga ettevõtet ei leitud
Sisesta korrektne e-maili aadress
Sisesta korrektne mobiiltelefoninumber
Paroolid ei kattu
Tellimiseks nõustuge veebilehe kasutustingimustega
Maksan pangakaardiga Logi sisse
Sisesta SMS'ga saabunud PIN-kood

Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll