Äriühingute kestlikkusalasest hoolsuskohustusest

Foto: Shutterstock
PRO tellijale

24. mail 2024 võttis Euroopa Liidu Nõukogu vastu ettevõtjate jaoks üliolulise õigusakti – Euroopa Parlamendi ja Nõukogu direktiivi, mis käsitleb äriühingute kestlikkusalast hoolsuskohustust. Direktiiviga kehtestatakse eelkõige suurettevõtjatele kohustused seoses nende tegevuse kahjuliku mõjuga inimõigustele ja keskkonnale. Eeskirjad ei puuduta mitte ainult äriühingute tegevust, vaid ka nende tütarettevõtjate tegevust ja äripartnerite tegevust äriühingu tegevusahelas.

Otseselt mõjutab direktiiv rohkem kui 1 000 töötajaga ettevõtteid, mille käive on üle 450 miljoni euro, ja nende tegevust alates kaupade tootmisest või teenuste osutamisest kuni toodete järgmise etapi turustamise, transpordi või ladustamiseni. Äriühingud, keda need vastu võetud õigusaktid mõjutavad, peavad võtma ja rakendama riskipõhist süsteemi, et jälgida, ennetada või heastada direktiivis määratletud inimõigusi või keskkonnakahju.

Direktiivis nõutakse, et ettevõtted tagaksid inimõiguste ja keskkonnaalaste kohustuste täitmise kogu nende tegevusahelas. Kui tuvastatakse nende kohustuste rikkumine, peavad äriühingud võtma asjakohaseid meetmeid, et vältida, leevendada, lõpetada või minimeerida kahjulikku mõju, mis tuleneb nende enda, nende tütarettevõtjate ja nende äripartnerite tegevusahela tegevusest. Ettevõtteid saab pidada tekitatud kahju eest vastutavaks ja nad peavad maksma täielikku hüvitist. Ettevõtjad, keda direktiiv mõjutab, peavad samuti vastu võtma ja jõustama kliimamuutustega seotud üleminekukava kooskõlas Pariisi kliimakokkuleppega.

See lugu on PRO tellijatele.

Logi sisse või vormista tellimus hinnaga 3 € kuu:

Tutvumishind!

PRO 1 kuu (pikenev)

  • Ligipääs PRO portaalidele (RMP, Äri, DigiPro, Rikas ja E-kaubandus).
  • Üle 2000 raamatupidaja tööks vajaliku jooksvalt ajakohastatud tööriista, juhendi ja nõuande (sealhulgas üle 50 abitabeli).
  • RMP toimetuse korraldatud koolitustele soodustus vähemalt 25 eurot.
  • Ligipääsu Geeniuse seitsme teemaportaali tasulisele sisule.
  • Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigust veebis.
  • Ajakirja Digi paberväljaannet. Selle saamiseks saada palun oma aadress aadressile telli@geenius.ee. Paberajakirja saad tellida ainult Eesti aadressile.

26.99 € 3 € / kuu

Maksad esimesel kuul 3 €. Prooviperioodi järel jätkub tellimus hinnaga 26,99 € kuus. Soodushinnaga pakkumist saad kasutada ühe korra. See on automaatselt pikenev püsitellimus, mille saad igal ajal tühistada. Juhul kui kasutad tellimuse vormistamiseks mobiilimakset, lisandub hinnale 0,32€ teenustasu.

Tellija andmed

Sellise registrikoodiga ettevõtet ei leitud
Sisesta korrektne e-maili aadress
Sisesta korrektne mobiiltelefoninumber
Paroolid ei kattu
Tellimiseks nõustuge veebilehe kasutustingimustega
Maksan pangakaardiga Logi sisse
Sisesta SMS'ga saabunud PIN-kood

Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll