Nüüd, kui mitmed riigid on jõudnud pärast aastakümneid kestnud läbirääkimisi globaalse miinimummaksu kehtestamiseni, on üks põhilisi ettevõtmise eestvedajaid, USA, teinud kannapöörde. Rahvusvahelises pildis niivõrd olulise mängija täielik meelemuutus ähvardab globaalse maksuplaani muuta sisutühjaks.
Värskelt taas ametisse astunud Donald J. Trumpi Valge Maja avaldas 20. jaanuaril memorandumi, milles öeldi selgelt, et OECD Globaalne Maksuplaan ning sellega võetud kohustused ei ole USA-le siduvad seni, kuni Kongress teeb vastava otsuse. Oluline osa OECD kokkuleppest on Pillar II ehk 15%-line globaalne miinimummaks rahvusvaheliste konglomeraatide kasumilt.
Memorandumis mindi veelgi kaugemale, kui USA rahandusminister teatas kavatsusest rakendada kaitsemeetmeid välisriikide suhtes, kes käituvad vastuolus USAga sõlmitud maksulepingutega. Need meetmed kehtiksid ka riikidele, kes rakendavad maksureegleid, mis laienevad väljapoole nende territooriumit või mõjutavad ebaproportsionaalselt Ameerika ettevõtteid.
See lugu on PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus:
- Ligipääs PRO portaalidele (RMP, Äri, DigiPro, Rikas ja E-kaubandus).
- Üle 2000 raamatupidaja tööks vajaliku jooksvalt ajakohastatud tööriista, juhendi ja nõuande (sealhulgas üle 50 abitabeli).
- RMP toimetuse korraldatud koolitustele soodustus vähemalt 25 eurot.
- Ligipääsu Geeniuse seitsme teemaportaali tasulisele sisule.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigust veebis.
- Ajakirja Digi paberväljaannet. Selle saamiseks saada palun oma aadress aadressile telli@geenius.ee. Paberajakirja saad tellida ainult Eesti aadressile.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.