Juriidiline isik lõpeb registrist kustutamisega, seda kas läbi omanike vabatahtliku otsuse (likvideerimine) või sundlõpetamisega kohtumääruse alusel. Ehkki avalikkus tunneb likvideerimist ekslikult eksootilisi firmanimesid andvate firmamatjate tegevuse kaudu, on seesuguste tegelaste eesmärk hoopiski vastupidine ehk ettevõtete (arusaadavuse huvides on ühingut nimetatud ettevõtteks, mida ei tohiks segamini ajada iseseisva majandusüksusega, mis ei ole eraldiseisev juriidiline isik ja mida ei saa seega likvideerida) sundlõpetamine kohtu poolt äritegevuse konserveerimise ja näiteks majandusaasta aruannete esitamata jätmise kaudu.
Vabatahtlik likvideerimine
Äriseadustiku mõttes vabatahtlikul lõpetamisotsuse vastuvõtmisel lõpetamise ehk likvideerimisega peaks hoopiski kaasnema vastutustundliku ettevõtja maine, sest seesuguse likvideerimismenetluse eesmärgiks on muu hulgas rahuldada võlausaldajate nõuded, tasuda kõik maksud ja jagada alles jääv vara omanike vahel, mida peaks seetõttu pidama hoopiski seaduskuulekate inimeste instrumendiks.
Likvideerimisprotsess
Likvideerimisprotsessi algus ja likvideerijate määramine
See lugu on PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus:
- Ligipääs PRO portaalidele (RMP, Äri, DigiPro, Rikas ja E-kaubandus).
- Üle 2000 raamatupidaja tööks vajaliku jooksvalt ajakohastatud tööriista, juhendi ja nõuande (sealhulgas üle 50 abitabeli).
- RMP toimetuse korraldatud koolitustele soodustus vähemalt 25 eurot.
- Ligipääsu Geeniuse seitsme teemaportaali tasulisele sisule.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigust veebis.
- Ajakirja Digi paberväljaannet. Selle saamiseks saada palun oma aadress aadressile telli@geenius.ee. Paberajakirja saad tellida ainult Eesti aadressile.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.