Tellimata kauba või teenuse saamisega ei kaasne tasumise ega tagastamise kohustust

Foto: Shutterstock

Kas oled olnud olukorras, kui leidsid oma postkastist tellimata kauba pakkumise koos arvega ega tea, mida edasi teha? Isegi kui ümbrikule on märgitud paki saajana sinu nimi, ei ole vaja tasumise või tagastamisega rutata. Vaikimine ei tähenda sel puhul nõusolekut ja maksmist kohustav leping sõlmitakse alles siis, kui avaldad selleks soovi.

Tellimata kaup saab tarbijani jõuda ka telefoni teel tehtud pakkumise tulemusena, kui tellimiseks on antud vaid suuline nõusolek. Mõjuva müügijutu tulemusena võib tekkida soov öelda telefonivestluse käigus ühel hetkel “jah” kasvõi selleks, et kõne viisakalt lõpetada. Peatselt pärast seda saabub teade pakiautomaati jõudnud saadetise kohta ja kaubaga koos on pakis ka arve. Tea, et tellimus loetakse esitatuks alles siis, kui oled kinnitanud telefoni teel avaldatud soovi ka kirjalikult, näiteks e-kirja teel, sms-iga või muul kirjalikku taasesitamist võimaldaval viisil. Kui oled esitanud tellimuse vaid suuliselt telefoni teel, on kätte toimetatud asja näol tegemist tellimata kaubaga, millega ei kaasne maksmis- ega tagastamiskohustust.

Tellimata kauba või teenuse saamisega ei kaasne ühtegi kohustust — kauplejal on keelatud nõuda tarbijalt selle eest tasu või asja tagastamist.

Kui oled telefoni teel pakutud kaubast või teenusest aga huvitatud, tee enne tellimist kindlaks, milline ettevõte seda müüb ja kas tegemist on ühekordse või perioodilise saadetisega. Kui selgub, et esimesele saadetisele järgnevad automaatselt järgmised, tuleb enne lepingu sõlmimist välja selgitada, kuidas seda soovi korral lõpetada.

Vaata lisaks: Sidevahendi abil sõlmitud lepingust ja väljaspool äriruume sõlmitud lepingust taganemise avalduse tüüpvormi ja taganemise näidisjuhendi kehtestamine

Telefonimüük – meelespea tarbijale!

Allikas:  tallinn.ee

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll