Käesoleval nädala lõpeb aprill ning algab kaunis tärkamise kuu – mai.
Mais on 31 kalendripäeva.
Isikutel, kes töötavad esmaspäevast reedeni on mais 22 tööpäeva, mis teeb kokku 176 töötundi.
Mais on ka kaks riigipüha – 1. mai kevadpüha ning 19. mai nelipühade 1. püha.
Juba käesolevasse nädalasse mahub üks riigipüha – 1. mai, kevadpüha, mis on vastavalt pühade ja tähtpäevade seaduse § 2 p 4 riigipüha ja puhkepäev. Küll aga tasub meeles pidada, et kolmapäevasele pühale eelnevat tööpäeva ei ole kohustus tööandjal lühendada (TLS § 53).
ENSVL ajal oli 1. mai tööliste püha. Sel päeval korraldati suuri rongkäike millest võtsid osa töölised ja õpilased ning mida kutsuti maiparaadiks. Maiparaad oli väga oluline ning seda sai näha ka televiisorist või kuulata ülekannet raadiost.
Keskajal korraldati aga maikarnevali. Seda tehti just Tallinnas, kus karnevali ajal valisid linnakodanikud maikuninga ja maikuninganna.
1. mai on ka volbripäev.
Volbripäeva saabumine tähistas kevade lõplikku võitu talve üle, kus eesti kombestikus oli levinumaks märgiks kaunviljade külv. Kõige halva eemalepeletamiseks kaasnes tuletegemine (maituli), kellade helistamine, lärmitsemine ja muud rituaalid.
Kolmapäev, 1. mai on tähtis veel ka seetõttu, et sellest päevast peatati nende ettevõtjate tegevuste registreeringud Majandustegevuse registris, kes jätsid oma registreeringud 15. aprilliks kinnitamata (majandustegevuse registri seaduse § 26). See aga tähendab, et antud ettevõtjad ei tohiks enam tegutseda registreeringut vajaval tegevusalal.
Registreeringu kinnitamata jätnud ettevõtjal on nüüd kaks võimalust:
1) Ettevõtja esitab kinnituse registreeringu andmete õigsuse kohta ja haldusorgan taastab registreeringu viie tööpäeva jooksul vastava kinnituse saamisest arvates.
2) Ettevõtja ei esita kinnitust registreeringu õigsuse kohta ja haldusorgan kustutab peatatud registreeringu kuue kuu möödumisel registreeringu peatamisest arvates.
Vaata 18. nädal RMP.ee KALENDRIS