Peagi algav aasta on eesti raamatu aasta, mille motoks on Hando Runneli luuletusest pärinev “Rahvas algab raamatust”. Aastal 2025 möödub 500 aastat esimese eestikeelse raamatu ilmumisest ning nõnda toimub 30. jaanuarist 2025 kuni 14. märtsini 2026 Eesti Raamatu Aasta.
Teisipäeval, 31. detsembril lühendatakse aasta viimast tööpäeva kolme tunni võrra neil, kes sel päeval töötavad. Loe lähemalt: Tööpäeva lühendamine ja riigipühad: kokkulepped ja töö tasustamine
31. detsembril deklareerivad ja tasuvad käibemaksu novembrikuu eest IOSS erikorda kasutavad maksukohustuslased ja Eestis IOSS erikorra kasutajaks registreeritud mitteresidendid.
31. detsembril esitavad riikidepõhise aruande need, kelle kogu konsolideeritud müügitulu riikidepõhises aruandes hõlmatavale majandusaastale eelneval majandusaastal oli suurem kui 750 miljonit eurot.
Kolmapäeval, 1. jaanuaril algab uus aasta, mis on ühtlasi riigipüha ja üldjuhul ka puhkepäev. Jaanuaris on 31 kalendripäeva, töötades esmaspäevast reedeni on tööpäevi 22 ja töötunde 176. Vaata lähemalt: 2025. aasta kalendaarse tööajafondi arvestus
Neljapäeval, 2. jaanuaril tasub raamatupidajal teostada kogumispensioni II samba liitumiskontroll ettevõtte töötajate kohta.
Loe lähemalt: Kogumispensioni makse määra muudatus alates 1. jaanuarist 2025
Reedel, 3. jaanuaril mälestame Vabadussõjas võidelnuid. Nimelt 3. jaanuaril 1920. aastal kell 10.30 vaikisid lõplikult relvad Vabadussõjas. Eesti oli võitnud!
Pühapäeval, 5. jaanuaril väljastatakse isiku nõudmisel omakapitalist tehtud väljamaksete, äriühingute ühinemisel või jagunemisel üleantud õiguste ja dividendide tõend vormil TD.
Head uut aastat!