2. RAAMATUPIDAMISE SEADUS – 2.1. Väike eessõna raamatupidamise seadusele

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Oleme jõudnud nüüd teisele tasandile – Sa tead majandusarvestuse ajaloost üht-teist, oled selgeks saanud terve hulga põhimõisteid ning Sinu huvi on jätkuvalt püsiv edasiminemiseks ning teise peatüki alustamiseks. Tervitan Sind!

Alustame tutvumist Raamatupidamise seadusega (edaspidi RPS), raamatupidajate peamise tugitalaga, mis peaks Sul nüüd pidevalt käeulatuses olema. Soovitan muretseda omale terve seadus ning see hoolega kordi ja kordi läbi lugeda.

Seadus – see on aluspõhi kõigile Sinu edasistele tegemistele ja toimingutele ettevõtluses majandusarvestuse vallas. Pööra seadust lugedes tähelepanu (ja see on väga pikk lugemine) sõnadele ja nende mõistmisele – et kui kirjas on sõna “peab”, siis ära tee sellest oma mõtetes sõna “võib” ning vastupidi. Olgu see seadus Sul pidevalt kättesaadav, kontrollimaks üle kasutatavaid mõisteid, omi mõtteid ja kajastatavate tehingute sisulisi tähendusi.

Üks meeldetuletus – juhindu alati seaduse tekstist, erinevate määruste ja juhendite sisu on kindlasti ka määrav ning oluline, aga seadusetekst on ülim. Mis lahtiseletatuna tähendab, et juhul kui RPS annab mõistele ühe nimetuse ja nt Raamatupidamise Toimkonna juhend mõne tähe võrra erineva, siis õige on kasutada ikkagi väljendit, mis on kirjas seadusetekstis.

Eelmine osa | Järgmine osa | Sisukord

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll