Raamatupidamise sise-eeskirja, nagu ka kontoplaani, koostab äriühingu raamatupidaja. Muidugi on lubatud see teenus ka sisse osta, kuid lubamatu on sise-eeskiri koostamata jätta.
RPS § 11 kirjutab ja seletab, millised nõuded on raamatupidamiskohustuslase sise-eeskirjadele seatud. Vormistada võib sise-eeskirja oma äranägemise järgi, sest tegemist ei ole vormilise ettekirjutusega, kuid tegemist on olulise raamatupidamise dokumendiga, siis tee see ikka viisakas ja ametlikus, korrektses vormis.
Sise-eeskirjade koostamisel jälgi, et seaduses nõutud tingimused oleksid täidetud: kontoplaan koos kontode sisu kirjeldusega (just siin, sise-eeskirjas, peabki kontode loetelu koos kirjeldusega asuma), majandustehingute dokumenteerimise ja kirjendamise kord, algdokumentide käive ja säilitamine, raamatupidamisregistrite pidamine, tulude ja kulude kajastamine kasumiaruande kirjetel, varade ja kohustuste inventeerimise kord.
Ettevõttes kasutatavaid arvestuspõhimõtteid ja informatsiooni esitusviisi, aruannete koostamise korda, arvutitarkvara kasutamist raamatupidamises ning raamatupidamise korraldamisega ja sellega kaasnevate sisekontrolli meetmete rakendamisega seotud asjaolude selgitamise korda nõuab samuti seadus, proovi siis need kõik kirja panna. Õnneks ei ole sise-eeskiri muutmist mittekannatav dokument, vaid vastupidi – kui äriühing muudab tegevusprofiili (ikka juhtub), teeb erakorralisi suuremahulisi majandustehinguid või kui Sulle tundub, et mõni seni kirjapandud osa ei ole nii õigesti kirjeldatud kui vaja, siis ole hea – paranda, muuda ja täienda, aga säilita kindlasti ka eelmised variandid, see on ka nõutud ja vajalik (RPS § 12).