Seminarist pulmadeni: vana elektrijaam, kus üritusest saab tõeline sündmus!

Energiakeskuse ajalooline hoone Tallinnas, mis on eelmise sajandi alguses ehitatud elektrijaamaks, loob võimaluse omanäolise interjööri nautimiseks.Foto: Tallinna Tehnika- ja Teaduskeskus SA

Tavapärastest peopaikadest eristuv huvitav ruum võimaldab anda emotsionaalse lisandväärtuse igale koosviibimisele või seminarile.

Just sellise omanäolise interjööriga on eelmise sajandi alguses elektrijaamaks ehitatud Energiakeskuse ajalooline hoone Tallinnas.

Seminarist pulmade või galaõhtusöögini

Suuremate sündmuste, pidulike koosviibimiste, vastuvõttude ja galaõhtusöökide korraldamiseks sobib suurepäraselt Energiakeskuse Välgusaal. Läbi ajaloo on see avar ruum toiminud elektrijaama generaatoriruumina.

Pärast renoveerimist kujundati Välgusaalist elegantne ja avar 1930. aastate stiilis ruum, kus peale elektriajaloo eksponaatide pakuvad huvitavat vaatamist ka vanad turbiinid ja generaatorid.

Saalis tehakse mitu korda päevas välgudemonstratsiooni – sellest ka nimetus Välgusaal. Siin on tehtud muusikavideoid ning eripärane akustika on meelitanud kohale ka ooperilauljaid. Saalis on pimendavad rulood ning seda saab vajadusel muuta hämaraks ka päevasel ajal.

Energia avastuskeskuse juhataja Martin Sõmeri sõnul on avastuskeskuses korraldatud väga erineva suuruse ja ülesehitusega sündmusi: ettevõtete kokkusaamisi, lastepidusid, kontserte ja isegi presidendi aastalõpu kõnet on seal filmitud.

“Põnevaid proovikivisid on olnud palju, olgu selleks siis ministritega kohtumine või astronaut Nicole Aunapu Manni võõrustamine,” toob ta veel välja.

Üritusest saab sündmus

Martin Sõmer viitab, et keskuse ajalooline asupaik ja interjöör annavad igale üritusele juurde omajagu erilisust. Lisaks on keskusel olemas korralik nimekiri headest koostööpartneritest, kellega muuta üritus sündmuseks.

Lavana saab näiteks kasutada Välgusaaliga ühendatud Teadusteatri ruumi ees olevat ala, mis on klaasseinte ja kardinate abil Välgusaalist eraldatav ja vajadusel on seda võimalik nõnda kasutada näiteks esinejate toana või suupistete pakkumiseks.

Teadusteatri tuba on endise elektrijaama kõrge laega lülitusruum, kust avaneb vaade Välgusaalile. Samas sobib Teadusteatri ruum suurepäraselt esitlusteks, vastuvõttudeks ja muudeks pidulikeks sündmusteks maksimaalselt 60 inimesele. Ruumis on olemas ka projektor ja ekraan.

Tõustes sajandivanuse originaalliftiga hoone kõrgeimale korrusele, saab valgusküllases Seminariruumis nautida aga vaadet Tallinna sadamale ja vanalinnale.

Energiakeskuse Seminariruum sobib koolitusteks, konverentsideks, nõupidamisteks ja ka muudeks ametlikeks sündmusteks.Foto: Tallinna Tehnika- ja Teaduskeskus SA

Täispuidust sisustusega ruum sobib koolitusteks, konverentsideks, nõupidamisteks ja muudeks ametlikeks sündmusteks. Ruumipaigutust on võimalik seal muuta vastavalt vajadusele. Laudkonniti mahub seminariruumi 60, teatristiilis kuni 100 külalist. Olemas on heli- ja esitlustehnika, seal hulgas kaks projektorit ja ekraani ning pea- ja käsimikrofonid, pabertahvel, wifi, tualettruum ning muidugi lauad ja toolid.

Seminariruumist keskuse ajaloolist keskkonda näha ei ole, aga Energiakeskuses seminari pidamise teebki eriliseks see, et soovi korral on võimalus tutvuda Energiakeskuse hoone teiste ruumidega, samuti on seminari vaheajal võimalik vaadata välgutantsu vaatemängu.

Füüsikaklass sobib väga hästi praktilisemateks kohtumisteks, olgu tegu koolituse, grupitöö, nõupidamise või koosolekuga. Avarat ruumi saab vajadusel jagada kergete vaheseintega kaheks. Iga laudkonna jaoks on olemas ka pistikupesad.

Energiakeskuse ajalooline hoone Tallinnas, mis on eelmise sajandi alguses ehitatud elektrijaamaks, loob võimaluse omanäolise interjööri nautimiseks.Foto: Tallinna Tehnika- ja Teaduskeskus SA

Energiakeskus pakub klientidele n-ö lõuendi – põneva koha, kus sündmus korraldada. Lisaks jagatakse ruumi rentijaile kontakte, et korraldajal oleks mugavam leida talle vajalike teenuste osutajaid (näiteks catering, valgustus, helitehnika, esinejad) ning aidatakse ka koos erinevate osapooltega välja mõelda sobiv lahendus sündmuseks.

Rohkem infot Energiakeskuse kohta leiad SIIT.

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll