Vastavalt TLS § 69 tuleb tööandjal koostada kalendriaasta kohta puhkuste ajakava ja tutvustada seda töötajatele kalendriaasta esimese kvartali jooksul.
Ajakavasse kantud puhkuse kohta ei ole töötajal vaja enam puhkuseavaldust esitada.
Küll aga on töötajal õigus esitada puhkuseavaldus juhul, kui tööandja ei ole puhkuste ajakava koostanud või seda õigeaegselt töötajale tutvustanud. Antud olukorras on töötajal õigus jääda puhkusele endale sobival hetkel. Tingimuseks on seejuures, et töötaja teavitab tööandjat oma plaanidest 14 kalendripäeva (TLS § 69 lg 3) enne puhkusele jäämist esitades vastavasisulise avalduse kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis (nt digitaalselt allkirjastatuna e-posti teel).
Puhkuseavaldus peaks sisaldama:
- adressaati, kellele avaldus on suunatud (nt ettevõtte juht);
- koostamise kuupäev;
- puhkuse kestust (ajavahemik ja puhkusepäevade arv);
- lisaks võib märkida, millal soovitakse saada puhkusetasu (TLS § 70 lg 2 näeb ette, et puhkusetasu makstakse hiljemalt eelviimasel tööpäeval enne puhkuse algust, kui pooled ei ole kokku leppinud teisiti;
- puhkuse taotleja allkiri.
Avaldus on soovitatav koostada kahes eksemplaris, üks kummalegi poolele (tööandjale, töötajale). Hetkel kehtiv seadusandlus ei keela esitada puhkuseavaldust nt ka e-posti teel, kui tööandja ei ole töösisekorra reeglites küsimust teisiti reguleerinud.
Puhkuseavalduse näidise saad tellida SIIT
Vaata veel:
- Märksõna: Puhkuste ajakava
- Märksõna: Puhkusereserv