1. juulist saavad marjakasvatajad taotleda töötukassalt palgatoetust hooajatöötajate värbamiseks.
Palgatoetuse saamiseks tuleb tööandjal esitada avaldus, mille saab saata e-posti teel (digitaalselt allkirjastatult) või posti teel oma maakonna töötukassa aadressil või esitada kohapeal töötukassa esinduses.
Soovi korral aitab töötukassa tööandjal leida sobivaid ja ka palgatoetuse tingimustele vastavaid kandidaate. Maakondlike osakondade tööandjate konsultantide kontaktid on leitavad siit.
Põllumajanduse palgatoetust makstakse tööandjale, kes tegutseb marjakasvatuse valdkonnas, kui ta võtab tööle registreeritud töötu, kes on olnud tööta viimased kolm kuud või on selle aja sees teinud ajutiselt tööd vähem kui 30 päeva. Toetust saab taotleda töötute eest, kes on tööle võetud 1. juunist või pärast seda.
Toetuse suuruseks kuus on 50% töötaja töötasust, kuid mitte rohkem kui töötasu alammäär ehk 584 eurot.
Toetust makstakse nii töölepingu kui võlaõigusliku lepinguga tööle võtmise korral, sõltumata lepingu kestusest. Tööandjale makstakse palgatoetust kuni kolm kuud sama töötaja eest.
Põllumajanduse palgatoetust makstakse kuni 2020. aasta lõpuni.
Põllumajanduse palgatoetus
Põllumajanduse palgatoetuse eesmärk on soodustada töötute tööle rakendamist marjakasvatuse valdkonnas.
Palgatoetust võib taotleda tööandja (sõltumata juriidilisest vormist), kes tegutseb marjakasvatuse valdkonnas.
Põllumajanduse palgatoetust makstakse, kui tööandja võtab või võttis mitte varem kui 01.06.2020 marjakasvatuse valdkonnas tööle inimese, kes on või oli enne tööle asumist:
- töötuna registreeritud ning
- ei ole viimase kolme kuu jooksul olnud hõivatud või on kokku vähem kui 30 päeva olnud ajutiselt hõivatud.
Palgatoetust ei maksta, kui töötu on palgatoetust taotleva eraõigusliku juriidilise isiku, kuhu teda tahetakse tööle võtta, juhtimis- või kontrollorgani liige, usaldusühingu või täisühingu osanik või kui talle kuulub sellest äriühingust rohkem kui 50 protsenti.
Toetust makstakse, kui tööandja sõlmib töötuga töölepingu või võlaõigusliku teenuse osutamise lepingu sõltumata lepingu kestusest.
Palgatoetus on vähese tähtsusega abi põllumajanduse esmatootmise valdkonnas. Põllumajanduse riigiabi piirmäär on ühele ettevõttele 25000 eurot kolme aasta jooksul.
Põllumajanduse palgatoetuse teenust kaasrahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist tervise- ja tööministri 04.12.2014 käskkirja nr 222 “Tööturuteenuste osutamine tagamaks paremaid võimalusi hõives osalemiseks” alusel.
Kuidas palgatoetust taotleda?
Tööandja saab palgatoetuse avaldusi esitada kuni 31.12.2020. Avalduse saab saata e-posti teel või posti teel oma maakonna töötukassa aadressil või esitada kohapeal.
Avaldus peab olema allkirjastatud, sh e-postiga esitatud avaldus peab olema digitaalselt allkirjastatud. Avalduse allkirjastaja peab olema juhatuse liige, volitatud isik või kohaliku omavalitsuse asutusel asutuse juht. Volitatud isiku puhul tuleb avaldusele lisada volikiri (ei pea olema notariaalne).
Kui palju ja mille alusel palgatoetust makstakse?
Põllumajanduse palgatoetust makstakse töösuhte algusest kuni 31.12.2020, kuid mitte varasema aja eest kui 01.06.2020 ning mitte rohkem kui kolme kuu eest sama töötaja kohta – nii tähtajatu kui tähtajalise lepingu puhul.
Toetuse suurus ühes kuus on 50% töötajale makstavast brutotöötasust, kuid maksimaalselt töötasu alammäär (584 eurot).
Palgatoetust makstakse maksu- ja tolliametile deklareeritud tasude alusel ning kalendrikuude eest, millal töötuskindlustuse andmekogu andmete kohaselt on töötajale välja makstud tasusid, millelt on kinni peetud töötuskindlustusmakse.
Millal tuleb palgatoetus tagastada?
Töötukassal on õigus nõuda palgatoetus osaliselt või täielikult tagasi, kui tööandja on esitanud lepingu sõlmimist või palgatoetuse maksmist mõjutavaid valeandmeid või on jätnud töötukassale palgatoetuse maksmist mõjutavast infost teatamata.