Tööandja on sageli küsimuse ees, kas füüsilise isikuga sõlmida töövõtuleping või tööleping ning kuivõrd nimetatud lepingud on olemuselt pealtnäha sarnased, siis sisulised erinevused on siiski märgatavad, niisamuti nagu ka lepingutest tulenevad õigused, kohustused ja vastutus.
Sama oluline lepingust tulenevates tagatistes on see küsimus ka füüsilisest isikust töö tegijatele, kuivõrd töövõtulepingu alusel tööd tehes, ei pruugi füüsilisele isikule tuleneda töölepingu alusel töötamisega samasid garantiisid.
Töövõtuleping versus tööleping
Töövõtuleping on võlaõiguslik leping, mis on reguleeritud võlaõigusseaduse (VÕS) §-s 635 ning nimetatud lepingu kohaselt üks isik ehk töövõtja kohustub valmistama või muutma asja või saavutama teenuse osutamisega muu kokkulepitud tulemuse ehk töö (kas oma või tellija materjalist) ning töö tellija kohustub töö vastu võtma ja maksma selle eest tasu. Töövõtulepingu võib sõlmida nii suuliselt kui kirjalikult, kuid selleks, et vältida hilisemaid võimalikke vaidlusi, peaks eelistama kirjalikku vormi ja sätestama vähemalt selle, milles pooled kokku on leppinud (mh kes on osapooled, milline on töö, mis on töö teostamise tähtaeg ning töö eest makstav tasu).
See lugu on PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus:
- Ligipääs PRO portaalidele (RMP, Äri, DigiPro, Rikas ja E-kaubandus).
- Üle 2000 raamatupidaja tööks vajaliku jooksvalt ajakohastatud tööriista, juhendi ja nõuande (sealhulgas üle 50 abitabeli).
- RMP toimetuse korraldatud koolitustele soodustus vähemalt 25 eurot.
- Ligipääsu Geeniuse seitsme teemaportaali tasulisele sisule.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigust veebis.
- Ajakirja Digi paberväljaannet. Selle saamiseks saada palun oma aadress aadressile telli@geenius.ee. Paberajakirja saad tellida ainult Eesti aadressile.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.