Töötaja ja tööandja saavad kokku leppida tasustamata puhkuses, millest võivad võita mõlemad. Palgata puhkuse tingimuste kokku leppimisel tasub aga jälgida, et töötaja ravi- ja pensionikindlustus ei katkeks.
Töötaja võib tasustamata ehk palgata puhkust soovida isiklikel põhjustel, õpingutega seoses või kui põhipuhkusest jääb väheks. Tööandja jaoks võib see aga olla võimalus tööjõukulude säästmiseks ja koondamise vältimiseks. Palgata puhkusega kaasneb aga mitmeid nüansse, mida ebameeldivate üllatuste ja vaidluste vältimiseks on oluline teada nii töötajal kui ka tööandjal.
Palgata puhkuse kokkulepe tasub vormistada kirjalikult
Kuigi töölepingu seadus seda ei nõua, on soovitav palgata puhkuse kokkulepe ja selle tingimused vormistada vähemalt kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis, näiteks e-posti teel. Kokkuleppes tuleks fikseerida vähemalt palgata puhkuse algus- ja lõppkuupäev, kuid lisaks on pooltel võimalik kokku leppida ka muudes tingimustes, mis on töötajale töölepingu seaduses sätestatust soodsamad.
See lugu on PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus:
- Ligipääs PRO portaalidele (RMP, Äri, DigiPro, Rikas ja E-kaubandus).
- Üle 2000 raamatupidaja tööks vajaliku jooksvalt ajakohastatud tööriista, juhendi ja nõuande (sealhulgas üle 50 abitabeli).
- RMP toimetuse korraldatud koolitustele soodustus vähemalt 25 eurot.
- Ligipääsu Geeniuse seitsme teemaportaali tasulisele sisule.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigust veebis.
- Ajakirja Digi paberväljaannet. Selle saamiseks saada palun oma aadress aadressile telli@geenius.ee. Paberajakirja saad tellida ainult Eesti aadressile.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.