Küsimus RMP.ee foorumist: kas välislähetuste korral peaks sõiduaja (teeloleku aja) arvestama töötundideks ja kuidas sellisel juhul tuleks arvestada ületunde? Näiteks, kui sõiduaeg lähetuskohta on 10 tundi, siis tuleb sellest töötajale 2 ületundi. Kui töötajale ei ole võimalik anda ületundide arvelt vaba aega, siis kas ainus lahendus on see talle 1,5x tasuga kompenseerida? Või kuulub lähetuste puhul töötasu ja ületunnitasu maksmisele ikkagi töö tegemise eest ja teeloleku ja lähetuskohas viibimise aja eest on mõeldud välislähetuse päevaraha?
Vastab tööinspektsiooni peadirektori asetäitja ennetuse ja õiguse alal Meeli Miidla-Vanatalu
Töölepingu seaduse § 21 järgi tähendab töölähetus sisuliselt tööandja korraldusel töö tegemist väljaspool tavapärast, st kokkulepitud töötegemise kohta. Töötajat ei või töölähetusse saata kauemaks kui 30 järjestikuseks kalendripäevaks, kui tööandja ja töötaja ei ole kokku leppinud pikemat tähtaega. Pikemaks ajaks lähetusse saatmisel peab aga sõlmima juba erikokkuleppe lähtudes TLS § 6 lõike 8 tingimustest.
See lugu on PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus:
- Ligipääs PRO portaalidele (RMP, Äri, DigiPro, Rikas ja E-kaubandus).
- Üle 2000 raamatupidaja tööks vajaliku jooksvalt ajakohastatud tööriista, juhendi ja nõuande (sealhulgas üle 50 abitabeli).
- RMP toimetuse korraldatud koolitustele soodustus vähemalt 25 eurot.
- Ligipääsu Geeniuse seitsme teemaportaali tasulisele sisule.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigust veebis.
- Ajakirja Digi paberväljaannet. Selle saamiseks saada palun oma aadress aadressile telli@geenius.ee. Paberajakirja saad tellida ainult Eesti aadressile.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.